НЮ-фотограф Іван Лисюк

Сьогодні “Українська Фотографія” спілкувалася з Іваном Лисюком – цікавим київським фотографом, який працює в жанрі художнього НЮ та портрету.

Іван Лисюк займається фотомистецтвом доволі давно. Ще близько десяти років тому він облаштував домашню студію, і з тих часів знімає портрети та художнє НЮ. А перед цим Іван Лисюк вже кілька років знімав пейзажі, “набивав руку” перед тим як братися за зйомку людей.

Оголена дівчина

Фотографії Івана Лисюка м’які та ніжні

Оголена дівчина на природі. НЮ-фотограф Іван Лисюк

Коли любиш свою справу, результат не перестає тішити

А почалося все з…інтернету. В університетські роки Івана Лисюка у Києві якраз з’явився доступний інтернет – телефонні модеми, інтернет-картки, та дешеві тарифи у нічні години. Саме тоді Іван випадково натрапив на сайт зі статтями по теорії фотографії. Був дуже здивований, адже вважав фотографію абсолютно інтуїтивною справою, а виявилось, що існує теорія, правила побудови кадру, які можна вивчити та знімати краще!

“Я друкував собі ці статті, читав тихенько на парах, пробував знімати татовим “Києвом-4М”. А потім ще й колега по роботі підкинула книжку Лідії Дико з фотокомпозиції (за що я їй дуже вячний і досі)”.

Як фотограф Іван багато чим завдячує Андрію Чекановському та його фотоклубу “9х12”. За словами Івана, рідко трапляються люди, які вміють так зацікавити і надихнути словом. Саме Андрій Чекановський надихнув Івана Лисюка створити домашню фотостудію.

Фото у стилі НЮ

Іван Лисюк любить фотографувати у своїй студії

Оголена дівчина. Силует

Експерименти зі світлом

Він і досі чудово пам’ятає першу фотосесію в стилі НЮ в своїй домашній студії. З моделлю пощастило – вона нічого не боялась і працювалось легко. Все пройшло дуже просто і природно. Іван зізнається, що йому й досі подобаються зроблені тоді фото, і що він й зараз вдячний моделі за хороший досвід.

“Мені дуже хотілося спробувати себе в цьому жанрі, але водночас було і страшно – попросту кажучи, чи зможу я нормально фотографувати в такій ситуації, наодинці з моделлю; плюс я не знав де шукати для такої справи модель”.

Оголена модель

Перша фотосесія стала для Івана однією з найулюбленіших

Оголена дівчина на дивані

“Мені важко буває пояснити словами що саме я хочу – простіше виставити позу”.

Найближчими жанрами для Івана Лисюка є портрет і художнє НЮ. В першу чергу НЮ. Відтоді як він побачив що може добре фотографувати – його приваблює саме НЮ. Портрети Іван знімає, як правило, на замовлення або коли модель сама щось цікаве придумає, знайде одяг і місце.

“Для мене критерієм хорошого фото було – чи хочеться повісити його в рамку на стіну, як картину. Із самого початку мені хотілося знімати щось досить скромне (як для жанру НЮ), елегантне, спокійне, як правило, не сюжетне, але так щоб у фото був настрій, відчуття, атмосфера. Зараз кажуть – приблизно так мої фото і впізнають 🙂 “

Студійне фото у стилі НЮ

“Я пробую описувати моделі настрій, образ, емоцію…”

Фото оголеної

Іван Лисюк продовжує вчитися працювати з моделями

Іван згадує, що коли почав знімати у власній студії, більше ніж півроку у нього пішло на те, щоб відчути світло, виробити уявлення як треба освітлювати певний сюжет чи позу, і як для цього ставити спалахи.

“І досі для мене світло є одним із головних аспектів фото, воно дуже сильно впливає на настрій, на сприйняття знімка, і досі я вчуся з ним працювати”.

Івану досить легко налагодити контакт з моделлю. Зізнається, що часто чує, що має хороший голос, що він знає чого хоче, що з ним комфортно і спокійно. Іван Лисюк дійсно любить процес зйомок, роботу з моделлю, коли задум спільними зусиллями втілюється у готову фотокартину.

Фото дівчини у стилі художнього НЮ

“…модель у мене сама рухається, позує, живе в кадрі. І мені це подобається”

Силуетне фото

Аксесуари часто мають вирішальне значення

На питання “чи щось дратує під час зйомки?”, Іван відповідає не відразу. Адже все це порівняно зі задоволенням від роботи – дрібниці. Наприклад, йому не подобається, коли модель запізнюється або відміняє зйомку в останній момент.

“Колись бувало разів зо два, що модель не слухається. Їй кажеш куди повернути голову, щоб світло краще падало, а вона каже “ні, я так не хочу, знімай мене ось так”. Це трохи дратує”.

Також, Іван розповів нам про одну зі своїх улюблених зйомок. Він тоді вперше знімав модель вночі, при сході місяця. Та ще й у воді. Але незважаючи на складні умови зйомки, результати виявились дуже добрі, тому ця фотосесія залишається для Івана однією з найулюбленіших.

“Коли ми пізно ввечері дістались до обраного місця і пішли з моделлю та штативами-спалахами у воду – виявилось, що навколо майже повна темрява. Мало того, спалахи та екран фотоапарата сліпили мені очі, я не міг до темряви звикнути, буквально нічого не бачив. І модель майже не бачив, знімати доводилось так: зняв кадр зі спалахом – по екрану апарата бачу як стоїть модель – кажу їй як підправити позу і знов знімаю темряву перед собою”.

Нічна фотографія у стилі НЮ

Улюблена нічна фотосесія

Дівчина на природі

Іван Лисюк вміє підкреслити красу природи і жінки

І наостанок, Іван поділився, хто і що найбільше сприяло його становленню як фотографа 🙂

“По-перше, це моя студія, завдяки якій я можу знімати дійсно багато. І по-друге, звичайно, це мої моделі, всі хто у мене знімався за всі ці роки. Дуже вам дякую, ви всі класні, красиві, цікаві й виразні. Без вас нічого б не було”.

Іван ЛисюкІван Лисюк

НЮ-фотограф

Фотографією займається вже більше десяти років. Починав фотографувати з пейзажів, але зараз улюблені жанри – портрет та художнє НЮ.

Ознайомитися з фотографіями Івана можна за посиланням:
iv-photo.kiev.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.