Фотошкола “Цифровичок”

Ще кілька років тому навчання фотографії трималось на ентузіазмі та самоосвіті. На щастя, тепер ми маємо багато варіантів шкіл, де нас навчать правильно знимкувати. Одна з таких – львівська фотошкола “Цифровичок”. “Українська фотографія” поспілкувались з викладачем фотошколи Олександром Данчевським та дізнались, чому навчання в цій школі варте уваги. Наприклад, у фотошколі є цілий ряд курсів. На базовому курсі можна навчитись основам фотографії. Він так і називається – “Перша дзеркала”. Наступний рівень – курс “Творча фотографія”, де вдало поєднуються і теоретичні, і практичні заняття по композиції. Студенти навчаються працювати в різних жанрах фотографії. Також з’явився новий курс з режисури та створення Love Story. А для тих, хто прагне якісно редагувати фотографії, є курс по обробці цифрових зображень.

На питання “Чому саме “Цифровичок?”, Олександр відповідає так:

“Тому що ми вміємо фотографувати і вміємо навчати!”

Фотошкола "Цифровичок". Практичне заняття

У фотошколі “Цифровичок” люблять і вміють навчати. Фото учня з практичних занять

Адже за 8 років роботи фотошколу закінчило близько 2000 випускників. Також широка й географія учнів: з Тернополя, Ужгорода, Києва, Луцька, Івано-Франківська. А також з невеличких міст Львівщини: Червоноград, Стрий, Самбір. Серед випускників фотошколи на сьогодні є багато успішних фотографів, які самостійно, чи в різних творчих об’єднання працюють в сфері фотографії.

Своїм вчителем у художній фотографії Олександр Данчевський вважає Миколу Тинкалюка, який представляв Україну у багатьох міжнародних салонах фотографї. Він давав рекомендації та допомагав Олександру відбирати роботи для участі у львівських та міжнародних виставках. Його роботи виставлялись у Львові, багатьох містах Європи, Арабських Еміратів та Японії. Це дало можливість фотографу заявити про фотошколу у Львові. Фотошкола “Цифровичок” організовувала фотовиставки та планує робити це у майбутньому. Також на базі школи відбуваються майстер-класи та воркшопи.

Студійна фотографія

Заняття по студійній зйомці цікаві та оригінальні

Фото з занять фотошколи "Цифровичок"

Фотошкола “Цифровичок” навчає роботі зі світлом

За словами Олександра, рівень фото в Україні виміряти важко, але він зростає. Щодня з’являються нові ідеї та композиційні рішення. На його думку, велика кількість жанрів та видів фотографії переплітаються та дають цікаві результати. І виходячи з того, що молодь активно навчається фотомистецтву, то у майбутньому ця галузь виправдає свій великий потенціал. То що ж Олександр вважає майбутнім фотографії в Україні?

“Думаю що фотографія рухається у двох напрямках. По-перше — фотографія оживає. Тобто фотографія стає більш репортажною, життєвою, не постановочною. По-друге — фотографія рухається в бік психологічної. Має розповідальний характер. Це означає, що фоторафи будуть вдосконалюватись у способах передати якомога краще почуття, мрії, наміри тих, хто живе у кадрі. Навіть неживі предмети будуть жити в кадрі своїм життям”.

Фото з практичних занять. Фотошкола "Цифровичок"

Фото з інтенсиву “Весільна фотографія”

На питання “Чому варто займатися фотогріфією і наскільки це дорого?” Олександр відповідає, що фотографія — це лише одна з багатьох художніх технологій, де людина може виразити на площині своє бачення або реалізувати свій творчий задум. Якщо людина має художнє бачення, то фотоапарат може допомогти його реалізувати. Але потрібне не тільки бажання, але багато практики.

“Можна робити хороші фотографії відносно недорогим обладнанням, скажімо, за 15 000 грн, а можна фотоапаратом за 50 000 грн. робити посередні фотографії. Все залежить від того, хто за кадром, від його вміння, знання і практики, а також від наполегливості. Тож, якщо ви наважились впустити фотомистецтво в своє життя, навчіться робити гарні кадри професійно. Яка школа вам у цьому допоможе – ваш вибір. Ми ж намагаємось відкрити для вас простори можливостей”.

“Українська фотографія” дякує Олександру за розмову та розповідь про одну з кращих львівських фотошкіл. Сподіваємося, що у “Цифровичка” завжди буде багато нових учнів та нових вершин.

Олександр ДанчевськийФотошкола “Цифровичок”:
Олександр Данчевський

Керівник та викладач фотошколи “Цифровичок”

Більше дізнатися про фотошколу можна за посиланням:
school.cyfrovychok.ua

There are 2 comments for this article
  1. Володя at 21:07

    Олександ Вітаю Вас з відкритям школи ,давно пора .Пригадую що Ви знимкували весіля моєї донечки . Ми дуже задоволеніч , дуже гарно-професійно Удачі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.