Фотошкола імені Дієґо Марадони

Ми продавжуємо ближче знайомити наших читачів з фотошколами Львова. Сьогодні мова піде про дуже цікаву і особливу установу. А саме — Школа фотографії імені Дієґо Марадони.

Тут навчають як новачків, так і людей, які вже чогось досягли у мистецтві фотографії. Постійно відбуваються цікаві поїздки у найвіддаленіші куточки Землі. Українська фотографія, через учнів і викладачів школи, простягається аж до краю світу: у Непал та Південну Америку.

Фотошкола подорожує – Непал, Аннапурна

Фотошкола подорожує – Непал, Аннапурна

Засновник школи — Максим Баландюх, неординарна особистість. Саме він нам розповів про особливості фотошколи імені Дієґо Марадони.

“Наша фотошкола особлива тим, що у нас не 1 і не 2, а 12 викладачів! Кожен із них спеціалізується у певному жанрі і багатьох із них знають далеко не лише у Львові та Україні”

Коли я навчався фотографії у Польщі, то у нас усі жанри викладали двоє викладачів. А фотографія – це дуже широка галузь, і часом справді чудовий портретист лише трішки у пейзажі і навпаки. Тому вирішив, що кожне із занять має викладати професіонал свого жанру. Плюс наші учні не потрапляють під вплив однієї особистості, а наочно помічають, наскільки різноманітною може бути фотографія на прикладі багатьох викладачів. От, чесно, мені самому було цікаво і корисно послухати заняття інших наших викладачів, хоч я давно у цій сфері.

Фотозаняття у школі імені Дієґо Марадони проходять не лише з користю, але й є дуже цікавими

Фотошкола імені Дієґо Марадони проводить зяняття не лише з користю, але й є дуже цікавими

Скажімо, відомий факт: три фотороботи нашого викладача Сергія Михалківа купив Віктор Пінчук і потім подарував їх Елтону Джону. І коли ти слухаєш лекції або на практичному занятті працюєш поруч із людьми такого рівня, то твої амбіції відразу ростуть і розумієш, наскільки глибокою і цікавою може бути фотографія у реаліях Львова.

Чотири місяці — це насправді небагато, аби стати хорошим фотографом. Проте цього достатньо, аби орієнтуватися у різних нюансах роботи у цій справі і могти самостійно розвиватися далі. На лекціях і практичних заняттях у наших викладачів можна побачити реальний приклад механізмів роботи фотографа, аби перед вами не залишалося жодних секретів.

Люди, які приходять до фотошколи, іноді шукають себе і не знають, куди хочуть рухатися. І це чудово, коли вони мають змогу попробувати себе у різних жанрах: пейзаж, еротична фотографія, репортаж, натюрморт, портрет, тревел чи стріт-фото. От спробували на заняттях – і відразу відчуваєш, що імпонує і що ближче до душі.

Практичне заняття з Ню фотографії

Практичне заняття з Ню фотографії

“Щоб стати хорошим фотографом потрібне не лише таке абстрактне поняття як “талант”, але більше – мотивація і наполегливість”

Пишаюся багатьма нашими випускниками. Багато хто із них працює зараз у комерційній фотографій (дитяча та весільна), пробують себе у фотожурналістиці, займаються рекламними фотографіями. Мабуть, найвідомішою серед їхніх фотогарфій є знимка із Майдану Олега Мацеха. У нас якраз було практичне заняття «Еротична фотографія» і вже наступного дня він поїхав до Києва знімати репортаж про революцію, такі полярні обдива жанри. Це його фотографія фортепіано на тлі «Беркуту», яке публікувалося у десятках медійних сайтах і мало тисячі репостів у фейсбуці. Лише на фейсбук-сторінці Пола Маккартні було 5 тисяч репостів цього фото.

Фото Олега Мацеха, яке стало відомим на весь світ

Фото Олега Мацеха, яке стало відомим на весь світ

“Пишаюся, що це відоме фото зробив саме наш випускник”

Фотошкола імені Дієґо Марадони багато мандрує. Ми тричі були у Грузії, двічі у Непалі, раз їздили у Стамбул, не кажучи про українські «тунель кохання» та десятки виїздів у Карпати. І багато людей приходять навчатися у нас саме тревел-фото.

Фотошкола імені Дієґо Марадони

Особливістю фотошколи є численні подорожі

Недавно Іра Дзвонковська опублікувала неймовірну фотосесію із зимових Карпат. Виглядало настільки неймовірно, що я сам не повірив, що це справді Карпати, хребет Чорногона, а не якась Арктика, Аляска.

Фото Ірини Дзвонковської

Фото Карпат Ірини Дзвонковської

Періодично у Львові відбуваються фотовиставки наших випускників. Вони об’єднані не роком випуску, а темою фотографії. Скажімо, перша наша виставка проходила на другому поверсі «Дзиги» на тему жанрової фотографії. Відбір допомагав робити авторитетний Влодко Кауфман. Наступна фотовиставка «Роман із камерою» зібрала найкращі портрети, у тому числі еротичні, наших випускників.
Торік у «Медіатеці» відкрили виставку «Пейзаж». Також пишаюся тим, що популярну благодійну фотовиставку «На прищепках» організовували наші випускниці Мар’яна Бабій і Ярина Чорна.

Окрім фотовиставок, у наша фотошкола періодично проводить творчі зустрічі із відомими фотографами, а також цікаві семінари. Скажімо, у нас виступав тепер уже відомий у світі фотожурналіст Максим Дондюк, фотокореспондент «National Geographic» Олексій Фурман, фоторедактор журналі «Esquire» Павло Терехов, подружжя Майгутяків, які по півроку подорожують світом задля фотографії та ще дуже багато цікавих авторів.

“Зараз мене вельми тішить, що довкола фотошколи твориться потужне середовище амбітних фотографів дуже різних жанрів. І фото стає чимось цікавішим, аніж гарне боке на природі або якісь дивакуваті прикраси у студії”

Максим Баландюх — засновник та координатор Школи фотографії імені Дієґо МарадониФотошкола імені Дієґо Марадони: Максим Баландюх

Засновник та координатор фотошколи імені Дієґо Марадони

Дізнатись більше про фотошколу можна на сайтах:
facebook.com/photomaradona
photomaradona.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.