Віталій Башкатов. Інтерв’ю з фотографом

Для мене бути фотографом означає… хм-м… Дехто скаже: “фотограф – це людина, яка фотографією заробляє собі на життя”. Але в мене думка дещо інакша. Мені здається, що справжній фотограф – це людина, яка за допомогою фотографії може передати увесь настрій, який на той час був в тому, чи іншому місці. А пов’язане це вже з матеріальним інтересом, чи ні – немає значення!

Світанковий туман. Віталій Башкатов

Туман на світанку

Пагорби в тумані. Автор Віталій Башкатов

Долина голубих пагорбів

“Українська фотографія” розповість вам сьогодні про дуже талановитого та цікавого фотографа. Це Віталій Башкатов. Він фотомитець, який надзвичайно любить природу та подорожі. Тому і знімає, відповідно — пейзажі та займається тревел-фото. Фотографією цей фотограф-мандрівник почав займатися порівняно не так давно — з 2010 року.

Усе почалося з випадкової купівлі мого першого, навіть ще не дзеркального фотоапарата. Тоді ще було важко визначитися з улюбленим жанром зйомки, тому і знімалося усе, що потрапляло до об’єктиву камери.

Світанок. Фото Віталія Башкатова

Сонце в гілках

Віталій Башкатов від початку свого захоплення вже знайшов улюблений жанр. Як ми вже згадували це пейзаж. Адже, на думку фотографа, такий жанр фотографії як пейзаж дозволяє наблизитися до справжньої, “дикої” Природи та побачити її неповторну красу. Тому Віталій дуже часто їздить у фототури.

Я дуже полюбляю пейзажну зйомку! Навіть, скажу більше, я знімаю суто пейзажі. Це дуже допомагає “прийти в себе”, маю на увазі відчути себе часткою цього воістину дивовижного Світу!

Птахи у лісі. Віталій Башкатов

Exit

Чорно-біле фото лісу. Віталій Башкатов

В темно-сірому лісі…

Кримський пейзаж. Віталій Башкатов

Відродження

Дерево на фоні неба. Фото Віталія Башкатова

Весна

І щонайприємніше саме у пейзажній фотографії — майже повна відсутність того, що може розгнівати чи вивести з рівноваги. Як зізнається сам Віталій, у тих місцях куди він вирушає на зйомки роздратувати може хіба що батарея фотоапарата, яка не вчасно розрядилася 🙂

З останніх фото-вилазок згадується дивовижний ранок на Шпицях, що на Чорногорському хребті. Це був осінній похід і погода не дуже збиралася нас балувати, але близько півночі все почалося змінюватися. І вранці ми, як діти бігали по хребту зі штативами, я відкрив рота від захоплення дивовижним світлом. Ось фотографія з того казкового ранку:

Ранковий пейзаж. Автор Віталій Башкатов

Схід сонця на г. Шпиці в Карпатах

Віталій Башкатов розповів нам і про українських фотографів, за творчістю яких він із задоволенням слідкує:

  • Олександр Кіценко, фотограф, чиї роботи рідного краю змушують Віталія вставати до світанку та йти на зйомку до річки;
  • Євген Тимашов, один з авторів, фотографії якого підштовхнули героя нашого інтерв’ю до захоплення фотографією;
  • Денис Кривой, чиї фотографії Карпат дуже вражають;
  • Дмитро Балховітін, близький товариш Віталія, який дуже сильно вплинув на його формування, як фотографа та з яким вони відзняли не один терабайт знімків на спільних фото-прогулянках.
Ранок. Фото Віталія Башкатова

Початок

Зимовий пейзаж. Віталій Башкатов

Як вітер грався хмарами

На моєму творчому шляху постійно з’являються якісь цікаві люди, які так чи інакше впливають на мій внутрішній розвиток. Фотографії інших майстрів змушують безперестанно розвиватися в цьому напрямку. І мені здається, що цей шлях нескінченний, що не може не тішити!

Ми дуже дякуємо Віталію за відверту і захопливу розмову. І бажаємо нашим читачам: подорожуйте, насолоджуйтесь красою природи і живіть повним життям!

Віталій БашкатовВіталій Башкатов

Фотограф-пейзажист

Віталій Башкатов – фотограф і мандрівник з міста Макіївка.
Переможець фотоконкурсу “Вікі любить землю” 2014-2015 рр., переможець конкурсу “Барви Природи” в номінації “Жовтий колір”. Кращий фотограф року в номінації “Пейзаж” за версією журналу “Photographer”, 2012 р. Дипломант 3-го ступеня в конкурсі “Панорама моєї країни” 2013 р., переможець міського конкурсу фотографії “Макіївка. Погляд молоді”, 2011 р. Дипломант фотоконкурсу “Photo nature”, 2012 р., 2013 р. Дипломант фотоконкурсу “Чорно-білий настрій” 2013 р.
Також був членом журі конкурсу “Вікі любить пам’ятки”, 2014 р.

Більше робіт Віталія можна переглянути за посиланням:
Vitaliy Bashkatov

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.