Фотошкола “Модерн” – прагнення досконалості

Коли ми зустрілись для інтерв’ю з керівником школи фотографії “Модерн” Андрієм Сибидло, стало одразу зрозуміло, що розмова буде незвичайна. Адже Андрій – людина вельми колоритна та дуже цікава. Фотошкола “Модерн” та її учні знають його не лише як керівника, але й як одного з викладачів. Про свою школу фотографії та фотомистецтво загалом Андрій може говорити дуже багато, бо це дійсно те, що він любить та вміє робити – фотографувати та навчати фотографії інших.

Школа фотографії “Модерн” дещо інша, ніж решта львівських фотошкіл. Складно вирізнятися у великій кількості достойних конкурентів, та, все ж, цій фотошколі це вдається прекрасно. Адже школа фотографії спрямована не на кількість різноманітних курсів чи майстер-класів, а на якість матеріалу, який пропонують для вивчення. І саме якість навчання, як каже Андрій, це та річ у якій варто досягати досконалості за будь-яких обставин.

Саксофон. Фото з практичних занять

Головне – закарбувати найважливіше

Фотошкола "Модерн". Фото з практичних занять

Учням школи добре вдається передати динаміку

Через фотошколу не проходять тисячі учнів, це не конвеєр з виготовлення фотографів. Оскільки для зручності та ефективності навчання, ділиться Андрій, варто, щоб у групі було не більше десяти чоловік. Якщо ж їх стає більше – то краще поділитись на дві групи і навчатись паралельно. І це дуже комфортно. Андрій зізнається, що тільки так він може відповісти на всі запитання учнів, а їх буває ой як багато! Важливо знайти підхід до кожного і попрацювати з кожним індивідуально – бо ж всі люди різні і у кожного своє бачення та підхід до навчання та бачення одного і того ж кадру.

“Якось я навчав одночасно 16 студентів. Це був найгірший досвід викладання у моєму житті. Я впевнений, що не зміг їм дати всього, що вони хотіли. Таку помилку я більше ніколи не повторю”.

Виїзд у Карпати

Робота фотографа не лише цікава, але й багата на різні фізичні вправи 🙂

Фотошкола "Модерн" у Карпатах

Бути учнем школи – це подорожувати та насолоджуватись моментами

Андрій Сибидло розповідає, що ще однією з особливостей фотошколи є те, що у ній навчається дуже різний контингент людей – від успішних бізнесменів до школярів. Але що найприємніше – всі залишаються друзями та спілкуються і після навчання. Це ніби ще одна сім’я. Адже треба погодитися, що атмосфера навчання є дуже важливою.

“Я часто кажу студентам: фотографуючи людину – фотографуйте саме її. Включайте у фотографію речі з якими вона легко вступає в діалог. Оберіть простий фон і вся увага буде сконцентрована на головному об’єкті. А чи взагалі, хтось із Вас задумувався над словами “кадр” і “кадрувати”? Це означає обрізати. Відкидати все зайве і залишати лише те що Вам цікаво. Фотографія це завжди суб’єктивний погляд автора на ситуацію. “

Фото чоловіка. Практичні заняття

На фото можна закарбувати індивідуальність…

Фото оголеної дівчини. Практичне заняття

Мить легкості

Андрій може дати дуже багато порад для починаючих фотографів як вчитель. Було насправді цікаво слухати, як він із захопленням розповідав про мистецтво фотографування.

“Я абсолютно переконаний, що якщо Вам дати на зйомку топ-модель, яка провела тисячі годин на зйомках та знає всі свої найкращі пози, дати в руки найкрутішу у світі фото-техніку – у вас нічого не вийде. От взагалі нічого. Вся справа в тому, що у це рівняння не включене поняття “світло”. Фотографія – це писання світлом. Тому якщо нема “фото” – нема і “графо”.

Дівчина. Фото з практичних занять фотошколи

Робота зі світлом і тінню дуже важлива

Фото НЮ. Практичне заняття

Фотошкола “Модерн” вчить створювати справжні шедеври

Розуміння світла, підкорення і керування ним – ось, мабуть, головна запорука вдалої фотографії. Невдале світло зіпсує найідеальніший момент. Світло у фотографії – лише один з багатьох елементів, які пропонує для вивчення фотошкола “Модерн”.

Андрій Сибидло дійсно цікава та знаюча людина. Розмовляти з ним надзвичайно легко і, врешті, перестаєш помічати, що ти насправді береш інтерв’ю, а не присутня, наприклад, на занятті у фотошколі 🙂

Нічний Львів. Фото зпрактичних занять

Практичні заняття фотошколи передбачають постійні прогулянки вуличками Львова

Кінь та дівчина. Фото з практичних занять

Навчати відображати красу природи та людини у діалозі – лише одне з того, що прерасно навчають у фотошколі “Модерн”

Закінчити наше інтерв’ю можна словами Андрія, які загалом передають суть вивчення будь-чого, не тільки фотомистецтва, а й того, що хочеш добре знати та вдосконалювати. Адже справа таки в нас самих 😉

“Я не вчу фотографувати. Ось так. Навчитись здатні тільки Ви самі. Я даю розуміння техніки, розуміння фотографії та можливість пофотографувати все – від портрету до пейзажу”.

Андрій СибидлоФотошкола “Модерн”:Андрій Сибидло

Керівник та викладач фотошколи “Модерн”

Дізнатись про фотошколу більше можна на сайтах:
fotomodern.com.ua
Сторінка фотошколи “Модерн”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.