Зимова фотографія 2016. Інтерв’ю з переможцем

Наше сьогоднішнє інтерв’ю присвячене переможцю першого конкурсу “Української фотографії”, який мав назву “Зимова фотографія 2016” – Євгенію Косюку.
Євген поділиться з нами спогадами про свої перші кроки у фотомистецтві, зізнається, чого його навчила фотографія та розповість про улюблені жанри фотозйомок.

Фотографія дозволяє передати емоцію

Фотографія дозволяє передати емоцію

Євгеній зацікавився фотографією вже досить давно. Свої перші фото на звичайну «мильничку» зробив ще років вісім назад. Але ті фото, швидше за все, відносить до любительської зйомки.
А от справжнє захоплення цим мистецтвом почалося із плівки, точніше, з плівкового дзеркального фотоапарату Київ 19. Цей фотоапарат він отримав від свого батька, саме ним по-справжньому навчився фотографувати, саме тоді відчув потяг до художньої фотографії. Євген згадує, що йому просто було цікаво, яким чином він фотографує, які функції виконує, якого ефекту можна досягнути тим чи іншим способом.

Той самий фотоапарат, якому Євген завдячує своє захоплення

Той самий фотоапарат, якому Євген завдячує своїм захопленням

І от, спочатку просто експериментуючи, сам не помітив, як фотографія стала одним із улюблених занять.

“Перші ж художні фото я зробив тоді, коли мій батько подарував мені свій старий дзеркальний фотоапарат Київ 19. Саме тоді я відчув тягу до художньої фотографії, і саме цим фотоапаратом я вчився фотографувати”.

Після багатьох вдалих спроб зняти хороше фото прийшло розуміння того, що може і хоче займатися фотографією професійно. Тоді ж Євген купив хорошу “дзеркалку” та вважає, що саме цей факт став переломним моментом та початком становлення його, як професійного фотографа. Хоча і сьогодні, після багатьох років, які він присвятив фотожанру, Євген зізнається, що не відчуває себе повним професіоналом у цій сфері. Все тому, що фотографія – річ дуже багатогранна, а він – самокритична особистість, тому часто у роботах знаходить недоліки та постійно працює над своїм вдосконаленням.

Пейзажне фото у виконанні Євгена

Пейзажне фото у виконанні Євгена

Окрім того, що з кожною фотосесією стає більш професійним, зізнається, що фотографія вчить його ще одній важливій речі – знаходити підхід до різних людей. Він завжди старається встановлювати діалог, щоб у процесі зйомки почувалися комфортно обоє – і фотограф, і модель. Євген не використовує для цього якихось особливих методів. Усе доволі просто – допомагає розмова на різноманітні теми, завдяки якій модель може розслабитися та почувати себе впевненіше перед камерою.

Тематична фотозйомка

Тематична зйомка дозволяє обдумати цікавий сюжет

“Як на мене, один з найважливіших моментів – це встановлення діалогу між фотографом та моделлю. Щоб фотосесія не переросла у виконання моделлю команд фотографа. Діалог потрібен, щоб викликати емоції”.

Загалом Євген пробував себе у різних жанрах. Спочатку часто знімав пейзажі, просто тому, що вони дуже подобалися йому і він старався передати цю красу на фотографії. Потім почав експериментувати з нічною зйомкою на довгих витримках, далі захопленням стали натюрморти та макрозйомка. Пам’ятає, що вже пізніше, коли став працювати комерційним фотографом, то знімав усе, на що були замовлення – портрети, весілля, репортажі. Останнім часом багато працює з рекламними фото. Проте, може із впевненістю сказати, що незважаючи на роботу у різноманітних жанрах, улюбленою є саме портретна зйомка, завдяки якій найкраще можна передати основне – емоції та почуття кожної окремої особистості.

Портрет дівчини

Портрет – улюблений жанр фото мистецтва

“Найбільше ж мені подобається портретна зйомка. Не знаю чому, просто подобається. Вважаю, що саме портрет найкраще може передати емоції, характер людини, її почуття”.

Що ж стосується конкурсу “Зимова фотографія 2016”, про який ми згадували на початку статті та, власне, завдяки якому ми і познайомилися із Євгеном, то це був перший конкурс у якому він взяв участь. Про конкурс йому розповів хороший друг і наполіг на тому, щоб Євген спробував свої сили.

“Про конкурс мені розповів мій друг Нищик Олександр (до речі, йому привіт 🙂 ) і сказав, що мені ну точно потрібно взяти участь”.

З вибором фотографії проблем не було, так як і з назвою. Назву фото “Гарячі зимові почуття” вибрав по назві книги, яку модель тримає в руках. Обдумуючи інші назви, вирішив, що ця найкраще передасть суть фото.

Зимова фотографія 2016

Фото, яке принесло Євгенію перемогу

“Все просто. Це мабуть єдине зимове фото, яке мені подобається. Був ще варіант із зимовим пейзажем, але подивившись конкурсні роботи інших учасників, виявилось, що майже у всіх саме пейзажі. Це і спонукало мене обрати таке фото”.

Євген зізнається, що до останньої хвилини не вірив у свою перемогу і був приємно здивований тим, що так багато людей проголосувало саме за його творчу роботу.

дитина біля вікна

Побач світ дитячими очима

Ми ж переконані, що все це не просто так, адже у Євгена справжній талант до фотографій. Тому ми дякуємо йому за інтерв’ю та бажаємо творчого розвитку. Нехай ця маленька перемога у конкурсі “Зимова фотографія 2016” стане лише першим кроком до великих досягнень у фотомистецтві.

Євгеній Косюк Євгеній Косюк

Переможець конкурсу

Євгеній Косюк – Київський фотограф.
Фотографією почав займатися вісім років тому і зараз професійно займається зйомкою.
Улюблений жанр фотографії – портрет.

З роботами Євгенія можна ознайомитися за посиланням:
vk.com/kosyukphotographer

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.