Вікторія Істоміна – фотограф-портретист

Вікторія Істоміна – львів’янка, що кохається у фотографії. Присвячуючи увесь свій час улюбленій справі, яка для неї є і роботою, і задоволенням, вона створює чудові кадри, втілює оригінальні образи, знімає цікаві фотосесії та навіть знаходить вільний час для розвитку фотографічних соціальних проектів.

Мені завжди подобалося малювання. От тільки малювати я не вміла… і не мала уявлення про те, як поєднати те що вмію із даним видом мистецтва.

Вікторія Істоміна. Love story

Фотографію можна малювати, як справжню картину

Дідусь і бабуся

Передати щирість через кадр – головне завдання фотографа

Ще з юних років, Вікторію вабило мистецтво

Зокрема, дівчина любила малювання, проте тоді вона й гадки не мала, як можна стати до нього хоч на крок ближче. Тому закінчила університет та отримала економічну освіту. Але сама й не зрозуміла, як давня мрія повернулася у її життя. Народивши дитину, Віка мала більше вільного часу, щоб втілити те, що давно було задумано у її голові – стати людиною мистецтва. І саме тоді вона обрала фотографію, як інструмент втілення мрії.  Адже це мистецтво, яке близьке до її улюбленого малювання, тільки малювати тут потрібно не фарбами, а кнопкою фотоапарату.

Я багато читала, пробувала свої сили, знімаючи часто і багато, навіть замучила знайомих фотографів, із проханням пояснити мені ту чи іншу функцію фотоапарату 🙂

Фото дівчини у яскравій сукні

Lady in red…

Стиль-арт

Жодного кроку без арту…

З того часу минуло вже одинадцять років

Років, крізь які Вікторія Істоміна шукала свій стиль, творила та постійно удосконалювалася, досягнувши всього власними силами. Почавши працювати у фотосправі, вона постійно читала статті про теорію фотографії, дивилася відео уроки, спілкувалася із знайомими фотографами та відвідувала різноманітні майстер класи, удосконалюючи свої навички. Кумиром у фотомистецтві у той час для неї стала Енні Лейбовіц, фотограф-портретист, роботи якої надихали Вікторію. Вона аналізувала їх, шукала в них ідеї для власних фотографій, старалася зрозуміти, як вона працює із грою світла та композицією кадру. Саме так Вікторія здобула ту майстерність, яку має сьогодні та яка вражає при перегляді кадрів, що зроблені її фотоапаратом.

Тільки портретна зйомка надихає мене та змушує творити все більше і більше

Наречені у човні

Фотографія жива тоді, коли передає живі емоції

Пара на мотоциклі

Розуміння пари у день весілля – запорука яскравої зйомки

Портрет – улюблений жанр Вікторії

Саме з часу перших кроків у фотомистецтві і до сьогодні, змінюючи техніку та експериментуючи з власним стилем, Вікторія не зрадила одному – улюбленому жанру. Ним завжди був, є, і залишається портрет. Вікторія вважає, що гарно скомпонований кадр – це лише половина роботи, інша її частина – емоції, які цей кадр передає чи викликає. А емоційно правдиві та яскраві кадри можна створити лише тоді, коли на них присутні люди. І хоч, Віка зізнається, що насправді, з людьми працювати досить важко, це потребує неабияких навичок спілкування та розуміння тонкої психології людей. До кожної людини потрібно знайти свій підхід, щоб розвеселити, розслабити, підтримати, для того, щоб фотографія була жива.

Завдяки вмінню спілкуватися та розумінню потреб людини, через колишню роботу, Вікторія завжди успішно знаходить зв’язок зі своєю моделлю. І тому у спільній роботі вони дарують світові яскраві емоційні фотографії. Із задоволенням вона працює і з непрофесійними моделями. І хоч такі люди не змінюють пози щосекунди і часто соромляться камери, проте серед них є дуже цікаві особистості. Віка зізнається нам у інтерв’ю, що буває таке, що вона просто бачить на вулиці людину цікавої, на її думку, зовнішності, підходить до неї і пропонує сфотографувати її.

Хто знає, може колись і читач «Української фотографії» потрапить таким чином під мою «гарячу руку» і погодиться бути моєю моделлю 🙂

Дівчина і осінь

Красу потрібно вміти шукати

Студійний портрет

Лише портрет надихає Вікторію на неперевершені ідеї

Вікторія Істоміна старається показати у кожному кадрі щиру емоцію

Методів, які дівчина використовує під час зйомок у неї немає. Усе відчуває на підсвідомому рівні: як підійти до людини, як почати розмову, що сказати. Звичайно, спочатку це було на рівні експерименту. А вже сьогодні, після років досвіду і практики, допомогти людині показати живі емоції для неї – це перший і обов’язковий етап при зйомці кожної фотосесії. І хоч часом це напрочуд складно, наприклад у таких зйомках, як весільна фотографія, де всі переживають і нервують, оптимізм Вікторії та її професіоналізм дозволяють зробити будь-який весільний день незабутнім.

І хоч фотографії для Вікторії Істоміної – це основна робота, проте їй вона ніколи не набридає. Навіть їдучи відпочивати, вона очима шукає локації, у яких би могли вийти гарні фотографії. І коли отримує замовлення на зйомку і обговорює образ, в пам’яті відтворює ці місця та старається підібрати те, що підійде найкраще до даної людини та бажаного образу зйомки.

Я пишаюся тими учнями, які не закинули фотографію відразу після курсів, а розвивали себе і надалі і, в результаті, стали хорошими професійними фотографами

Молода пара. Геометрія

Фотографії цінні тоді, коли зачіпають за глибоке

Арт стиль у фотографії

Вікторія постійно шукає себе та вдосконалює власну майстерність

Навчаючи інших – навчаємося самі

А професійним досягненням Вікторії, яким вона може пишатися, окрім власних фото, є те, що вона навчала кілька курсів людей, які хотіли навчитися мистецтву фотографії та передавала їм навички своєї професійної майстерності. Вікторія з усмішкою говорить про те, що дуже пишається тими учнями, які зараз вже стали відомими фотографами та рада, що змогла долучитися до їхнього розвитку.

Вікторія Істоміна часто бере участь у виставках

Однією із таких, стала виставка присвячена Євромайдану.  Виставка «Droga do wolnosci», що була відкрита у Любліні, висвітлила дорогу українців до свободи та гідного життя, через боротьбу за краще майбутнє. Загалом це не єдина виставка Вікторії. Вона радо відгукується на зйомку різноманітних соціальних проектів, які можуть донести до людей глибший зміст повсякденних подій. Уже почалася робота над ще одним соціальним проектом, який Вікторія Істоміна скоро втілить у життя.

Ми ж, бажаємо їй, щоб те, що вона несе до людей, завжди було побачено, а вона лише удосконалювала свою професійну майстерність та зуміла досягти свого найвищого рівня!

І насамкінець суперпропозиція для закоханих до дня св. Валентина! Якщо ви вже давно плануєте весілля – отримайте у цей день приємний бонус! При замовленні весільної зйомки 14 лютого, знижка – 20%

Вікторія Істоміна

Фотограф-портретист

Рідне місто – Львів.
Вже одинадцять років займається фотографією. Улюблений жанр – портрет та весільна фотографія. Вважає, що тут найбільше шансів вловити те, для чого фотографія і потрібна – щиру і яскраву емоцію. Пробувала себе у ролі викладача фотографії та успішно випустила кілька курсів фотографів.

Ознайомитися з фотографіями Вікторії можна тут:
Сторінка Вікторії Істоміної

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.