Тарас Нога. Інтерв’ю з фотографом

Тарас Нога професійно займається фотографією вже 4 роки, а своєю стихією називає весільну і портретну зйомку. Про те, чому Тарас вирішив фотографувати саме молодят, хто його надихає та яким є його особистий підхід до весільних фотосесій сьогодні в інтерв’ю для Української фотографії.

Фотозйомка молодят. Тарас Нога

Щасливі молодята

«Для мене професійний фотограф – це той, хто завжди може забезпечити стабільний результат фотозйомки. Не той, хто заробляє цим гроші, а той, хто в будь-яких умовах зробить вдалі знімки. Це приходить з досвідом, – розповідає Тарас Нога, – зараз я майже всі фотосесії роблю на імпровізації, не готую якихось заготовок, шаблонів, не переживаю перед зйомкою як колись».

Свій вибір, працювати в жанрі весільної фотографії, він пояснює так: «Це просто приносить мені задоволення, хоч це й велика відповідальність. Ти знімаєш подію, яка ніколи не повториться, яка у молодят буде один раз в житті. Весілля – це подія, яка дуже насичена емоціями, важко уявити, який день може бути яскравішим. Я супроводжую пару з самого ранку і разом з ними переживаю цей день».

Який Ваш особистий підхід до весільної зйомки?

– Як правило, усі хочуть окрім репортажних кадрів, мати красиві постановочні фотографії, які можна поставити в рамку і милуватися. Саме тому, я працюю у змішаному форматі, який називаю постановочним репортажем. Намагаюся створити сценку, яку молодята і гості відтворюють. Адже не всі мають навики позування і можуть розкуто поводитися перед камерою. В результаті, це виглядає як репортажне фото, а насправді – вдало зрежисована картинка.

Молодята на сходах

Фотосесія наречених

Наречена на сходах замку

Портрет нареченої

Наречені виглядають через вікно

Прогулянка містом Лева

Перед весіллям фотограф зустрічається з парою, дивиться, де відбуватиметься весілля, обговорює з молодятами деталі. Завжди радить відпочити перед весільним днем і не нервувати (особливо нареченій). Це найважливіше, адже часто хвилювання , якась напруженість молодих відбивається на фотографіях. Тому треба насолоджуватися цим днем і ні за що не переживати.

Тарас рекомендує своїм клієнтам робити також окрему зйомку після весілля. Тоді вже ніхто нікуди не поспішає, і всі можуть сконцентруватися на фотопрогулянці, не нервувати через те, що в ресторані чекають гості чи молодята не встигають на вінчання у церкву.

Післявесільна зйомка наречених

Закохані наречені в саду

Чи є якась ідея весільної фотосесії, яку Ви мрієте втілити?

– Хочу провести виїзну весільну зйомку у стилі Fine Art. З красивою аркою, великою кількістю квітів, декору. Такого я ще не знімав, але хотів би. Так само мені цікаві незвичні локації: інше місто, інша країна.

Тарас Нога фотографує у класичному стилі, адже це те, що ніколи не виходить з моди, завжди красиво і актуально. І, зрештою, кожен захоче мати красивий весільний портрет, який знятий з майстерністю та емоціями.

Портрет в ретро стилі

Загадкова пані

Зараз фотографів стає все більше. На Ваш погляд, це добре чи погано?

– Так, фотографом сьогодні може бути кожен. Відповідно, це виклик, тому що треба виділятися, щоб вигравати конкуренцію. З одного боку, це позитивно впливає на фотографію, а з іншого – ні. Адже клієнти часто замовляють фотосесії у початківців, які ставлять дуже низьку ціну, і відповідно можуть запропонувати не дуже хороший продукт. Він цього падає якість кінцевого результату.

Українці ще не навчилися цінувати професіоналізм. Я порівнюю це з музикою. Подібно до того, як завжди буде менше поціновувачів хорошої музики, так і буде менше тих, хто цінує хороші фотографії. Більшість людей влаштують «звичайні» фотографії, і вони не вимагатимуть чогось дійсно класного. Ну і звісно, багато хто зараз орієнтується на ціну.

Я вважаю, що якість має переважати над кількістю. Я віддаю з весілля 700 -1000 фотографій, хоч півсотні світлин, які будуть надруковані у фотокнизі – це достатньо для того, щоб зберегти яскраві спогади про весільний день. Думаю, має пройти якийсь час, щоб в Україні почали більше цінувати якісну художню фотографію.

Тарас ставиться до камери як до інструменту і впевнений, що вдалий результат залежить насамперед від фотографа, а не від техніки. Його фотографії передають справжні почуття, і в зйомці кожної пари Тарас Нога намагається найточніше передати атмосферу весілля, яке подружжя згадуватиме все життя. Обробку кожної зйомки він підбирає відповідно до стилю і настрою пари, так щоб передати дух цього свята кожному, хто потім дивитиметься на світлини, і йому це справді вдається на відмінно.

Весільний фотографТарас Нога

Львівський фотограф

Знімає весілля, а також Love Story та індивідуальні портретні фотосесії. Працює у цій сфері вже 4 роки. Вважає, що свою професію потрібно любити і фотографувати заради результату, який буде незабутнім спогадом для кожного замовника.
Переглянути роботи фотографа можна за посиланнями:
Сайт фотографа
ВКонтакті
Facebook-сторінка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.