Роман Шишак: фотограф і художник

Бути фотографом для мене — це вміння помістити шматок реальності в квадрат чи прямокутник.

Сьогодні “Українська фотографія” розмовляла з вельми незвичайним фотомитцем. Роман Шишак — не тільки фотограф. Він також і художник, адже закінчував Львівську академію мистецтв. Цікавий і як фотограф, і як співрозмовник.

Фотографією Роман захопився найперше з тієї причини, що у мистецтві, для створення певного результату, потрібен довший (у тій чи іншій мірі) час. А фотографія приваблює тим, що можна зробити знімок в одну мить і виразити саме те, що хотів.

“Пізніше я зрозумів, що деякі фотопроекти можуть тривати роками, тому до часу тепер ставлюся інакше”

Інтер'єрне фото. Роман Шишак

Фото інтер'єру. Автор Роман Шишак

За довгий час у фотомистецтві, Роман Шишак спробував себе у різних жанрах. На сьогоднішній день він активно займається інтер’єрною фотографією. Паралельно Роман також співпрацював з модельним агенством, тому його жанром є й фешн. Але фотографу цікавий жанр портрету загалом. Це і репортажні портрети, і фешн зйомка і просто портрет, до якого ми всі звикли.

“Мене цікавить інше вираження, інше бачення інтер’єру та фешн-фотографії”

Портрет дівчини. Автор Роман Шишак

Фешн фотографія. Роман Шишак

Під час зйомки може дратувати чимало речей: від інтер’єру, який не подобається, до неорганізованості в процесі зйомки чи комунікації з замовниками, дизайнерами та моделями. Тому Роман Шишак працює з тим, що приносить йому радість та задоволення, з тим, з чим приємно мати справу. Адже повинна бути злагодженість знімального процесу і всі деталі продумані наперед.

“Погано, коли замовник вимагає від моделі відтворити певну емоцію, а вона не для цієї емоції не надається. З цим, наприклад, могла б краще справитись інша модель. Тому варто все добре продумувати та планувати. Це стосується не лише фешн фотографії, але й інтер’єрної, адже у знімальному процесі завжди беруть участь кілька людей.”

 

Інтер'єрна фотографія. Автор фото Роман Шишак

 

Інтер'єр. Автор фото Роман Шишак

Роман Шишак також поділився з нами іменами тих українських фотографів, які, на його думку, вартують уваги і чиїми роботами він надихається:

  • Ігор Карпенко. Фотограф з Києва. Роман особливо відзначає його у роботі над проектами.
  • Андрій Авдєєнко, харківський фотограф інтер’єрів. Його роботи у цьому жанрі просто досконалі!
  • Тарас Маляревич є для Романа прикладом прекрасного фешн фотографа.
  • Тарас Гіп. Львівський фотограф. Він, як і Роман Шишак навчався в академії мистецтв, тому має особливе художнє чуття та прекрасні пейзажні фото.

Модель. Фото Романа Шишака

Фото дівчинки. Роман Шишак

“Треба бути дуже зацікавленим у фотомистецтві, щоб стати професіоналом. Цьому треба дуже довго вчитися та присвячувати багато часу.”

Ми дякуємо Роману за інтерв’ю, та бажаємо нашим читачам ставати професіоналами у справі, якою вони займаються. Навіть, якщо вдається не відразу 🙂

Роман ШишакРоман Шишак

Львівський фотограф

Більшу частину свого свідомого життя живе та творить у Львові. За освітою Роман — художник. Фотографією займається вже більше двадцяти років. П’ятнадцять з них — професійно. Працює в різних жанрах, але в основному в жанрі фешн та зйомці інтер’єрів. Його інтер’єрні знімки публікувалися в журналах: Salon, El Decor, Casaviva, Архідея, а також на багатьох інтернет ресурсах.

Зв’язатися з Романом можна за посиланням:
roman.shyshak

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.