Осіння фотографія 2016. Дмитро Сіданченко

“Українська фотографія” продовжує спілкуватись з призерами конкурсу “Осіння фотографія 2016”. Сьогодні розмовляємо з Дмитром Сіданченком – переможцем нашого фотоконкурсу.

Дмитро сюжети для фото спеціально не шукає. Старається завжди мати при собі фотоапарат і просто спостерігати за тим, що відбувається навколо. У постановці кадру Дмитро не режисер, скоріше, уважний споглядач, який помічає цікаві моменти та деталі.

Перехожі. Фото Дмитра Сіданченка, переможця конкурсу "Осіння фотографія 2016"

Дмитро бачить цікаві моменти і вдало “ловить їх”

Дерева в снігу. Дмитро Сіданченко

У фотографіях автора присутня графічність і незвичайні форми

У фотоконкурсах бере участь доволі рідко, але ставиться до них позитивно. Взяти участь у конкурсі “Осіння фотографія 2016” фотографа надихнула дружина. Запропонувавши віддати роботи чоловіка на оцінку експертів, вона допомогла здобути Дмитру перемогу.

З приводу критики фотографій переможець говорить цікаві речі. Вважає, що можна позитивно оцінити кадр, навіть якщо в ньому порушили правила.

Є фотографії зі, скажемо так, браком. Але це може виглядати художньо. Є однозначно погані знімки, які можуть подобатись тільки авторові. В якісній фотографії діють загальнолюдські цінності.

Троянда. Макрофотографія Дмитра Сіданченка

Кожен бачить прекрасне у різних речах…

Фотограф не вірить у вираз “мистецтво заради мистецтва”. На його думку, якщо музикант пише музику, то хоче бути почутим, а не тільки заради гри для себе. Так само і Дмитро: “пише” знімки та відправляє їх “грати” в мережі. Публікує фотографії на Devian Art та в соціальних мережах. Хоче, аби це побачили люди. А коли кадри подобаються публіці, то дуже тішиться.

Осіння альтанка. Дмитро Сіданченко

Дмитро не тільки шукає цікаві сюжети…

Дерева і туман. Дмитро Сіданченко

…він також чудово передає колористику. Від теплого туманного пейзажу…

Узбережжя. Дмитро Сіданченко

…і до холодного мінімалізму морського узбережжя

Дмитро зізнався, що був здивований, коли його фотографію обрали найкращою. Адже вона відрізнялась від інших фотографій на цю тематику.

Ми звикли, що осінь асоціюється у нас золотеньким листячком, жовтими пейзажами чи дівчатами, які роблять «фонтани» з того листя.

Нічне небо. Фото Дмитра Сіданченка

Зоряне небо

З нами поділився секретом своєї переможної фотографії.
— Які ж обставини, місце та час сприяли створенню цього кадру?

Рано-вранці я, як завжди, добирався до вокзалу півгодини пішки. На якомусь відрізку шляху запримітив туман. Це явище я люблю чи не найбільше, тому зрозумів, що потрібно зробити кадр. Перевіривши, чи немає навколо машин, негайно втілив свою ідею.

Поле. Автор Дмитро Сіданченко

Дмитро знає коли зробити “той самий” кадр

Ранковий туман. Дмитро Сіданченко

Туманний світанок у місті

Часто фотограф замислюється, варто діставати фотоапарат заради якогось кадру, чи ні. Не поспішаючи, обдумавши, він приймає рішення. І часом воно не на користь можливої світлини. Адже не будь-яка ситуація може змусити Дмитра застосувати камеру. Якщо це не туман, звісно, або дерева незвичайної форми чи тварини.

Пропонуємо вам Топ-4 поради від Дмитра Сіданченка для тих, хто тільки поринув у світ фотографії:

  • Варто мати гарний смак та розвивати його.
  • Знати правила, але іноді відходити від них.
  • Завжди мати із собою фотоапарат
  • Вчитися, вчитися, вчитися.

Дмитро СіданченкоДмитро Сіданченко

Фотограф, переможець конкурсу “Осіння фотографія 2016”

Дмитро народився у Львівській області і зараз йому 32 роки.
Фотографією займається з 18-ти. Тобто, загалом вже 14 років. Його життя постійно пов’язане саме з фотомистецтвом. Комерційно знімає в технічному напрямі. Для себе особисто обрав художню зйомку.

Більше фотографій Дмитра можна подивитись за посиланням:
Сайт Дмитра Сіданченка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.