Олександр Мінаєв

“Українська фотографія” рада Вас сьогодні познайомити з фотографом з міста Черкаси. Олександр Мінаєв – цікавий не лише як фотограф, але і як особистість.

Як часто буває, з фотографією у житті Олександра все вийшло випадково. А почалося все з прохання батьків дружини вибрати фотокамеру для дому. Загалом, поки розбирався з настройками, зробив кілька фотографій і так захопився процесом, що обладнав в одній з кімнат імпровізовану студію. Звичайно ж, з підручних засобів. Фони, наприклад, замінювали листи ДВП пофарбовані валиком на балконі в різні кольори. Вони потім висіли на стіні на шнурку.

 “Я вважаю дуже грамотним для себе рішенням не видаляти перші роботи – по них видно зростання фотографа, як на мене. Та і від глядача мені приховувати нема чого – я вчуся постійно”.

Фото дівчини. Олександр Мінаєв

“Це швидкий портрет, просто сподобалося світло в той момент…Фото майже без обробки”

Фото Олександра Мінаєва

“Це, мабуть, моя найраніша робота з кольором…”

Олександр розповів, що приблизно в той же час проходила виставка робіт різних черкаських фотографів. І вони з дружиною пішли подивитися. Йому відразу ж сподобалися роботи Ольги Степаньян і, взявши візитку, Олександр відразу на виході подзвонив і сказав, що хотів би навчатися. З цього моменту, можна сказати, і почалося його серйозне заняття фотографією.

“Так що мій перший учитель і людина, яка надихнула мене, наша черкаська фотограф Оля Степаньян, якій я безмірно вдячний за безцінний досвід і дружбу”.

Свою першу професійну фотосесію Олександр вже не пам’ятає. У той час він намагався знімати кожен день і постійно шукав нові обличчя – дівчат, згодних прийти на безкоштовну зйомку. Це було цікаво, хоч він і хвилювався, що ніхто не погодиться. Але як виявилося, найвірніший охоронець дівчини – її подружка. Так що часто замість однієї моделі Олександр отримував відразу двох.

Олександр Мінаєв завжди знав, що ніколи не буде знімати природу, новонароджених чи весілля. Так вийшло, що почав фотограф з портрету тому, що в умовах домашньої студії можна було сфотографувати людину виключно до пояса. Олександра зацікавив цей жанр і з того часу він вважає його своєю спеціалізацією. Вкрай складним вважає жанр “НЮ“, але досвіду у Олександра тут мало. Черкаси, як не крути, невелике місто, люди трохи закомплексовані.

“Весільна зйомка мені може бути цікава лише як репортаж і то якщо замовник мені сподобається особисто. Мене просять підстрахувати і я йду другим фотографом. От і все”.

Портрет. Олександр Мінаєв

“З деякими моделями я працюю вже протягом двох-трьох років”

Портрет друга. Олександр Мінаєв

“Одного разу ми спілкувались з моїм другом і спонтанно я зробив цей знімок…”

В процесі роботи Олександру найбільш цікаві незвичайна зовнішність і світло. Фотограф зауважує, що для нього вкрай важливо спочатку побудувати сцену так, як він її бачить, і поставити світло так, щоб приховати недоліки чи підкреслити переваги. Природність для нього вкрай важлива.

“Я не фотохудожник, а саме фотограф. Я не вношу змін до відзнятого матеріалу, не роблю колажів і ніколи не міняю фон або пропорції фігури моделей. Так само, ніколи не малюю макіяж і не змінюю колір чого б там не було”.

Олександр каже, що матеріал який подобається моделі, але не пройшов його власний контроль якості, ніколи не потрапить до його портфоліо. Звичайно є компромісні, так би мовити, зйомки – платні замовлення. В цьому випадку Олександр виконує прохання.

“Немає і не може бути нічого прихованого в процесі роботи з моделлю на знімальному майданчику. Всі “секретні” і “особливі прийоми” можливо потрібні, як заголовок майстер-класу, що б привернути новачків і заробити грошей. Істина стара, як Світ – поважати словами і справами роботу моделі, яка зовсім не така легка, як може здатися. Запитайте чим людина живе, чим дихає, що для неї важливо”.

Батько. Олександр Мінаєв

“Люблю фотографувати цікавих людей”

Син. Олександр Мінаєв

“Сімейні” фото батька (зліва) і сина

Олександр Мінаєв багато спілкується з моделями. Часом доходить аж до того, що розповідає, що зараз робить з камерою і світлом і навіщо. Це зовсім непотрібна інформація для моделі, але тоді вона не відчуває себе покинутою і їй не нудно.

“Спілкування вкрай важливе для гарного результату, особливо в століття, коли живе спілкування стає мало не моветоном. Сумно, але факт”.

Олександр був учасником кількох виставок в Черкасах. Був ініціатором і організатором однієї з них разом з командою друзів фотографів. Загалом, розповідає, що не може похвалитися виставками, так як ніколи свідомо великої уваги цьому питанню не приділяв. Зараз Олександр Мінаєв прийняв рішення друкувати роботи на полотні і у великому форматі. Каже, що коли за рік набереться робіт на непогану авторську виставку, тоді і займеться цим питанням.

“Українська фотографія” дякує Олександру за цікаву розмову і бажає йому багато нових творчих ідей та натхнення!

photofacefun_com_1463999376Олександр Мінаєв

Черкаський фотограф

Фотографією займається з квітня 2012 року. Але до думки, що хоче займатися фотографією професійно прийшов в кінці 2013-го року. Улюблений жанр – портрет. На даний момент хоче спробувати себе у жанрі “фешн”. Олександр веде свій фотоблог і створив школу фотомоделей.

Ознайомитися з роботами Олександра та його думками можна за посиланнями:
minaev.org
artphoto.org.ua
artmodels.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.