Олександр Ладанівський: фотограф-мандрівник

Бути весільним фотографом — це писати історію пари, починати їх власний літопис. Це дуже цікаво та відповідально, бо такий день трапляється тільки раз…

Герой нашого сьогоднішнього інтерв’ю — Олександр Ладанівський. Цей дуже оригінальний фотограф знімає не тільки весілля, а й жанр, який є ще достатньо новим для української фотографії. Мова йде про travel love story.

Шлях Олександра до фотомистецтва був довгим і цікавим. Він зі скромною посмішкою розповідав, що починав, як і більшість наших фотографів, з мильнички. Цікавішим є той факт, що до захоплення фотографією, Олександр…служив у спецназі. Але, чому б і ні? Це ще раз підтверджує, що якщо щось твоє, то воно таки тебе знайде. Олександра Ладанівського знайшла фотографія 🙂

Фото пари. Норвегія. Автор Олександр Ладанівський

Love story у Норвегії

Фото у Високих Татрах. Олександр Ладанівський

Закохані. Польща, Високі Татри

Першою зйомкою, яку він запам’ятав, була фотосесія його майбутньої дружини. Він дуже хотів зробити їй на день народження якийсь цікавий подарунок. Ним виявилась фотографія. І настільки все вдалось, що одна з фотографій і досі висить у їхньому домі. Фото було зроблене ще на зорі цифрової фотографії в Україні. А потім Олександр, звісно ж, продовжив фотографувати.

“Я завжди багато подорожував, тому так сталося, що спочатку я фотографував природу та подорожі. Людей було якось нецікаво знімати…”

Але згодом, Олександр Ладанівський почав фотографувати людей на вулиці, захопився репортажною зйомкою. І так захопився, що відзнимкував багато своїх знайомих і, нарешті, відчув, що йому дуже подобається фотографувати людей! Тоді його зацікавила весільна фотографія.

Подружжя. Фото Олександра Ладанівського

Весілля в Італії

Весілля у Відні. Фото Олександра Ладанівського

Відень. Незвичайний ракурс

Фотограф зізнається, що перед весіллям завжди кілька разів зустрічається з парою. І вже може обрати, з ким йому комфортно працювати. Тому, під час роботи його майже ніколи нічого не дратує та не відволікає. На весілля Олександр вже приходить як “своя людина” — так набагато легше отримати від зйомки хороший результат і знайти з людьми порозуміння.

“Весілля цікаво знімати тому, що зустрічаєш багато людей, вони всі різні та цікаві у спілкуванні. Але от розклад самих церемоній дещо одноманітний. Я вже напам’ять знаю що за чим відбуватиметься 🙂 “

Весілля у Швейцарії. Олександр Ладанівський

Молодята у Швейцарії

Пара в Колорадо. Олександр Ладанівський

Американська love story. Колорадо

А от що Олександру ніколи не набридає, так це подорожі. І він зміг поєднати зйомку пар з мандрівками. Тому найулюбленішою справою для нього зараз є travel love story. Олександр Ладанівський подорожує з парами і в Україні, і за кордоном. На жаль, у нашій країні такий спосіб зйомки love story ще не дуже популярний, але якщо трішки переступити свою природну лінь, то можна отримати незабутній досвід, побачити багато цікавого та ще й отримати прекрасні фотографії. На Заході це вельми популярно.

“Подорожі ніколи не набриднуть. Адже вони кожного разу різні! Travel love story дуже згуртовує. Це вже не просто робота, для мене це величезне задоволення”.

Словенія. Озеро Блед. Фото Олександра Ладанівського

Зйомка пари на озері Блед у Словенії

Love story у Карпатах. Олександр Ладанівський

Український Синевир теж є прекрасним місцем для love story

Олександру важко виділити якихось конкретних українських фотографів, які дуже його надихають. Хороших — дуже багато, і у кожного є щось цікаве і варте уваги.

“Коли дуже за кимось слідкуєш, то підсвідомо можна почати його копіювати. Я цього не хочу. Потрібно шукати щось своє, а не сліпо наслідувати тренди”.

Найбільше ж, у творчості Олександра Ладанівського надихають улюблені ним подорожі. Він навіть планує їх на кілька років вперед. Звісно ж, і хороша музика, фільми та приємні люди. Це ті речі, які дозволяють вийти за рамки чи канони і просто почати творити.

І наостанок, прекрасна порада для всіх нас від Олександра, яка підійде і фотографам, і тим, хто займається в житті чимось іншим 🙂

“Життя коротке, тому потрібно проводити його з хорошими людьми, у подорожах та з позитивними емоціями”.

Олександр ЛаданівськийОлександр Ладанівський

Фотограф-мандрівник

Рідне місто — Львів. Фотографією захопився з 2005 року, раніше був військовим. Професійно зайнявся комерційною фотографією у 2008 році. Дуже багато подорожує, тому улюбленим жанром є travel love story. Також професійно займається весільною фотографією.

Ознайомитися з роботами Олександра можна за посиланням:
Фото Олександра Ладанівського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.