Наталя Франчук про newborn фотографію

newborn портрет

Портрет немовляти. Автор Наталя Франчук

Наталя Франчук займається фотомистецтвом вже більше 5 років. Спочатку вона навчалась у фотошколі Т. Шеренговського «Фото 7» (м. Київ). Під час чергового заняття захопилась жанром дитячої фотографії. Це дуже зачепило її. Зрозумівши, що для роботи з дітьми початкових азів фотографії їй мало почала відвідувати різноманітні майстер-класи та воркшопи на тему дитячої та newborn фотографії. Після підвищення кваліфікації почала працювати із сім’ями та дітьми різного віку. В жанрі newborn працює більше року.

Наша співрозмовниця розповідає, що в newborn її надихають природність, натуральність. Діти не мають комплексів. Вони щиро радіють та щиро плачуть. Весілля, їжу та архітектуру Наталя Франчук не фотографує. Бо їй це, як висловилась сама фотограф, не до душі. Вважає – головне визначитись із жанром, який тобі подобається та є зрозумілим і в ньому розвиватися та рости.

«Сконцентрованість на чомусь – ознака успіху. Різножанровість – це непрофесійно».

Наша співрозмовниця розповідає, що неймовірний вік немовляти – від моменту народження та до 14 днів. Є певні особливості самого дитячого організму в ранньому періоді життя. По досягненню 1 місяця, дитина стає зовсім іншою. Фотографи використовують для фотосесій період до 14 днів.

Фото малюка, що позіхає

Малюк, що позіхає

Портрет сім'ї

Щаслива сім’я

Дитячий фотограф

Під час фотосесій дітки солодко сплять

Для Наталі зйомки дуже чутливі, близькі до душі та цінностей. Як фотограф вважає, це те, що буде дорогим протягом всього життя, любо батькам, які можуть «повернути час» і подивитись на фотографії. Та ще світлини раннього дитинства важливі для самих дітей. Як гадає Наталя, це допомагатиме в майбутньому, в часи складнощів у сім’ї. Тоді кожен зможе поглянути на кадри немовляти, на первинну спорідненість та кровність зв’язків і це й поверне до гармонії, привчить цінувати моменти та один одного.

«Це незабутні моменти, які стомлені батьки, часом, не встигають й помітити. А фотограф, який має своїх дітей, після довгого часу споглядань, знає, на що варто звернути увагу».

Newborn – можливість прояву креативу по-своєму. Адже справжня дитяча зйомка майже ніколи не буває постановочною. Це суцільна імпровізація. Все залежить від характеру дитини, її настрою в день фотосесії та багатьох інших факторів. Тому завжди треба бути готовим «креативити». Тобі це має подобатись, надихати. Це контакт з чужою дитиною, розкриття її як маленької особистості. Найголовніше – вміти зловити «той самий» момент.

Немовля, що спить

Крихітна панночка

Та в такому роді фотографії є й «підводне каміння». Непередбачуваність зйомки, неможливість щось планувати може відвернути фотографа-новачка. Наприклад, напередодні сесії маленький може захворіти, або ще щось статися. Завжди треба мати запасні варіанти та імпровізувати на місці. В роботі з немовлятами варто враховувати фізіологічні особливості. Ніхто: ані фотограф, ані батьки, не можуть передбачити, як новонароджений поведе себе завтра. Це все просто треба врахувати та бути готовим до нових умов, якщо ти бачиш себе як дитячий фотограф.

«Сьогодні я бачу поступову активізацію руху в newborn-фотографії. До людей прийшло розуміння цінності перших моментів життя».

Коли людина отримує зйомку із професійним підходом до немовляти, вона бачить результат, який перегукується з її цінностями. За це клієнти справді вдячні. Також фотосесії новонароджених почали замовляти не тільки самі батьки, а й друзі та родичі на подарунок для сім’ї.

Така зйомка – свого роду готовність показати свого малюка іншій людині, фотографу. Але родини бувають різними. Та згодом, на думку Наталі, всі ці упередження зникнуть, і кожен захоче мати фотосесію своєї дитини вже з перших днів.

Дитячий фотограф Наталя ФранчукНаталя Франчук

Дитячий фотограф

Займається фото більше 5 років. В жанрі newborn працює 1 рік. В 2011 навчалася у фотошколі Т. Шеренговського “Фото 7” (м. Київ). Пройшла там курси “Основний” та “Поглиблений”. Надає перевагу дитячій та сімейній зйомці. Майстер-класи Даші Павлової та Юлії Патяки, які пройшла фотограф, стали ключовими для подальшої спеціалізації в сімейній та дитячій фотографії. За вищою освітою Наталя – сурдопедагог, працювала в Охматдиті з дітьми. Має двох дітей. Мешкає в Києві.

Сайт фотографа

There are 2 comments for this article
  1. Наталия Франчук at 20:57

    Для работы с новорожденными нужно четко понимать ответственность и безопасность при проведении съемки, только после достойного обучения у профессионалов можно начинать самостоятельные съемки.Работа в этом жанре подразумевает постоянное повышение своего уровня, дорогих вложений в обучение и приобретение технического оборудования и достойного реквизита

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.