Марта Троцюк. Інтерв’ю з фотографом

Марта Троцюк – львівський фотограф, з яким сьогодні мала нагоду поспілкуватися «Українська фотографія». Ще кілька днів тому ми згадували її в другому випуску оглядів українських фотоблогів, і тепер ми маємо нагоду поспілкуватись з фотографом особисто.

Фотографією дівчина захопилася ще з дитинства.

А любов до цього виду мистецтва передалася Марті від батька. Він полюбляв фотографувати на свій дальномірний ФЕД, а потім сам проявляв фотографії вдома. Маленька Марта із величезною цікавістю спостерігала за цим неймовірним і таємничим процесом.

Так, я ще з дитинства пам’ятаю запах проявників, адже мій тато сам проявляв ЧБ фотографію, яку фотографував на старенький дальномірний ФЕД, який згодом перейшов мені у спадок і став першою камерою.

Зацікавлення, яке виникло ще у дитинстві, згодом переросло у бажання поглиблювати свої знання у фотомистецтві і надалі. Майже десять років тому, Марта почала активно навчатися основам фотографії. Спочатку, основними моделями дівчини були родичі та хороші друзі. Згодом же, отримавши певний досвід, Марта Троцюк почала займатися комерційним фото.

Знімала все, особливо коли шукала власний стиль. Вважаю, що цей процес проходять всі творчі люди у період становлення їхньої творчої особистості.

НЮ. Чоловіче НЮ.

Чоловіче НЮ – ідеальний інструмент, щоб кинути виклик суспільству

Голий чоловік. Фото хлопця

Марта хоче довести у своїх фото, що чоловіче тіло теж привабливе

Пробувала себе у різних жанрах, шукаючи власний.

Починала від репортажних фото і закінчуючи комерційною зйомкою весіль та корпоративів. Проте, дуже швидко Марта Троцюк знайшла свій жанр. Ним став жанр НЮ.

Марті завжди подобалося те, що незвичне, менш поширене та може кинути виклик як їй, так і суспільству загалом. Саме це заінтригувало дівчину. Вона спробувала фотографувати в цьому жанрі і зупинилася на цікавому його різновиді. Це – чоловіче НЮ.

Марта зізнається нам у інтерв’ю, що її завжди дивували вислови різних людей про те, що чоловіче тіло непривабливе та неестетичне. Це був ще один виклик. Марта вирішила завдяки власним фото спростувати це твердження.

Я намагаюся не дивитися на мистецтво, і на світ загалом, через призму “добре-погано”, “естетично-неестетично”. Хочу у своїх фотографіях передати цю ідею. Чоловіче НЮ – ідеальний інструмент.

Зйомка цього жанру, навчила Марту взаємодіяти з людьми. Хоча, дівчина впевнена, що саме це є найскладнішим мистецтвом і удосконалюватися у цій сфері потрібно постійно. Марта радіє, коли моделі працювати з нею комфортно. Старається під час фотосесії, створити спільну з моделлю (моделями) ідею, яка б об’єднувала і надихала. Також, важливим критерієм успішної зйомки вважає правильну організацію простору, він має створювати стан затишку та комфорту.

Фотосесія, на думку Марти, має бути цікавим та креативним процесом. Багато фотографів сьогодні цим нехтують, в результаті чого фото виходять штучними та моделі на них напруженими. В такому випадку про фотомистецтво тут не може і йти мова.

Зазвичай моделей не шукаю, вони самі мене знаходять. Інколи, якщо це творчі фотосесії, я пишу оголошення про пошук моделей на своєму сайті та у соціальних мережах. Якщо ж це комерційна пропозиція, то у мене є сторінка на сайті, яку я час від часу рекламую.

Образи для своїх моделей Марта Троцюк теж підбирає разом із моделями. Образ підбирається індивідуально, в залежності від особливостей характеру та зовнішності людини. Це спільний креативний процес перед зйомкою. Саме тому, кожна фотосесія виходить особливою. Інші люди, емоції, підхід, процес і, звичайно, результати.

Марта Троцюк. Емоційний портрет

Зйомка навчає фотографа взаємодіяти з різними типами людей

Птах у воді. Фото у воді

Тревел фото – ще один жанр, у якому працює Марта

Також, останнім часом Марта Троцюк багато подорожує.

Саме тому, вона – як фотограф, не може в подорож не прихопити із собою фотоапарат. Тому тревел фото на сьогоднішній день – близький для неї жанр. Марта розповідає нам у інтерв’ю, що емоції, які викликаю у неї тревел зйомки категорично відрізняються від зйомки ню чи портрету.

Інколи, після довгих подорожей, тревел фото для неї перетворюється в рутину. Проте дівчина завжди знаходить вихід – в такому випадку вона придумує різноманітні цікаві проекти. Останнім таким проектом була виставка «Я Азія. Незвична тревел фотографія», який Марта реалізувала минулого року.

Зараз працює над виставкою про Японію, в якій недавно побувала.
В планах, на наступний рік, організувати персональну виставку по улюбленому жанру НЮ та портретній зйомці. Наразі ідею виставки Марта тримає у таємниці J

А ще Марта любить навчати інших тонкощів фотомистецтва.

Також Марта Троцюк, старається ділитися своїм професійним досвідом та знаннями з фотографами-початківцями. Саме тому, вона веде власний блог, звідки можна почерпнути цікаву інформацію про жанри, якими захоплюється Марта, а ще розробила навчальні програми з вивчення фотографії онлайн.

Фотографія – це захоплення яке не викорінити з мого життя. Частина мого світогляду.

Марта Троцюк. Фотограф Марта Троцюк

Львівський фотограф

Рідне місто – Львів.
Вже близько десяти років займається фотографією.
Пробувала себе у різних жанрах. Улюблені жанри: чоловіче НЮ, портрет, тревел фото.

Підготувала вже декілька фотовиставок. Та зараз готує наступну.

Ознайомитися з фотографіями Марти можна тут:
Блог Марти Троцюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.