Інтерв’ю з фотографом. Олена Кавкун

«Фотографую людину так, щоб було видно красу її душі», – сьогодні про своє фотомистецтво саме так говорить Олена Кавкун.
Олена – фотограф зі Львова, яка розвиваючи себе у цій діяльності, знаходить нові грані у фотографії та старається поширити їх у маси через своє власне бачення мистецтва.

«З фотографією мене нічого не пов’язувало»

Сама Олена за освітою магістр права і, в принципі, у її виборі професії й близько не було фотографії. Хоча ні. За словами дівчини, одне заняття таки було: «Єдине що було в моєму університетському навчанні пов’язане з фотографією – це одне практичне заняття з курсу криміналістики: фотографічна фіксація місця події :)».

Почалося все із сонячної Одеси. Саме там, на Морському вокзалі, зробила перший кадр у якості фотографа: на фото із пришвартованого українського есмінця «Гетьман Сагайдачний» зійшла команда екіпажу.

Екіпаж. Морський вокзал

Екіпаж есмінця «Гетьман Сагайдачний»

Близнюки. Проспект Свободи

Шпацер проспектом Свободи

Після навчання вона почала працювати у різних сферах – приватного бізнесу, нерухомості та бізнес-освіти, які ніяк не пов’язувалися із фотомистецтвом.

Проте, настав момент коли вона зрозуміла, що фотографія — це саме те, що їй потрібно. Ось як про це згадує Оленка: «В один момент усвідомила, чим саме я можу бути корисна світові, та що приносить мені задоволення, незалежно від прибутковості чи неприбутковості».

«Першим кроком у фотомистецтві стали курси фотографів»

Після цього Олена Кавкун закінчила курси в одній із фотошкіл Львова і тепер вже просто не уявляє, як могла жити без фотографії раніше. Список її захоплень різноманітний — вона знімає у багатьох жанрах, серед яких портрети, репортажі, стріт зйомка, натюрморти та весілля. Про улюблені жанри Оленка говорить наступне: «Найбільше люблю портрет та репортаж. Люблю і стріт: за те, що можна схопити момент часу, який ніколи більше не повториться, залишаючись для персонажів фото звичайною невидимкою».

Портрет жінки. Вуаль

Погляд з-під вуалі

Олена Кавкун. Портрет

Нестерпна легкість буття

Загалом мені здається що робота фотографа це робота у сфері відновлення емоційної рівноваги – нагадування що ми і світ, в якому живемо, попри все прекрасні.

«Фотографія дозволяє мені бути тим, ким я є»

Фотографія навчає дівчину дуже багатьох речей, а головне дозволяє їй бути собою. А ще Оленка з великою повагою ставиться до своїх моделей. Вони усі для неї — особливі. І її місія — сфотографувати їх якнайкраще. Ось що стверджує про свій процес зйомок сама Олена: «Мені подобається фотографувати людей так, щоб було видно красу їхніх душ. Щоб вони побачили у собі щось таке, чого раніше можливо не помічали».

На те, чому фотографія так заполонила життя Оленки є прості причини, які дівчина легко виділила для себе. Фотосправа для неї настільки важлива, адже вона:

  • красива і корисна не лише для фотографа
  • дозволяє продукувати сенси
  • не обмежує свободу.
Наречені на зйомці

Весільне стріт фото з вікна

Олена Кавкун. Весільне фото

І нехай світ зачекає…

«Я впевнено крокую до мрії»

На даний момент Олена Кавкун постійно розвивається та шукає свій стиль у фотографії, свій власний успіх. А успіхом у фотомистецтві дівчина вважає саме той рівень майстерності, який дозволяє втілити абсолютно будь-яку ідею незалежно від складності. Той рівень, коли вдається чітко передати саме ту емоцію, яку хочеш. Той рівень, коли у твоїх роботах немає нічого зайвого. Саме такого вона й прагне, вкладаючи у фотомистецтво усе, що від неї залежить.

Успіх лиш частково пов’язаний з визнанням. Можна бути геніальним фотографом, але ніяким піарником чи хорошим піарником, але посереднім фотографом.

Гра зі світлом

Світло, тінь і Марічка

Міми у Львові. Здивований погляд

Відняло мову від здивування

Наступним кроком її розвитку є проект «ArtToDoArt», над яким Олена зараз працює. Проект присвячений яскравим людям, які зробили власну справу мистецтвом та відкрили світові свою красиву душу.

А ще Оленка радо ділиться досвідом із нашими читачами, які лише починають свій шлях у фотомистецтві: «Я б радила спілкуватися з людьми які надихають, не боятися питати в авторів, фото яких вам сподобалися, про нюанси зйомки, що вас зацікавили і використовувати всі можливості для навчання».

Сподіваємося, що поради Олени Кавкун допоможуть Вам знайти себе у цьому мистецтві, а сама Оленка втілить у життя усі свої креативні ідеї.

Олена Кавкун

Фотомитець

Рідне місто – Львів.
Нещодавно зрозуміла, що фотографія – це її справжнє покликання та почала стрімко розвиватися у цьому напрямку мистецтва. Улюблені жанри –  портрет та репортаж. Фотомистецтво дає дівчині найголовніше – дозволяє їй бути собою.

Ознайомитися з фотографіями Олени можна тут:
Сторінка Олени Кавкун

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.