Інтерв’ю з фотографом. Назар Лука

Назар Лука – фотограф зі Львова, що здебільшого позиціонує себе, як весільний фотограф. Все тому, що це його основне фотографічне захоплення. Також Назар із великою майстерністю знімає жанр НЮ, та іноді у його кадри потрапляють жіночі портрети. Проте портрет – це той жанр, який він знімає виключно із декількома моделями, з якими давно співпрацює.

Весілля. Зйомка на природі. Зйомка на локації

Весільна зйомка найбільше до вподоби Назару

Починав Назар із малювання

Загалом, Назар Лука – хлопець дуже творчий. Його історія починалася ще з малювання. В інтерв’ю згадує, як одного дня у школі намалював малюнок. Це було знамените зображення оголеної дівчини із фільму «Титанік». І зобразив він її не будь-де, як на шкільній парті, практично на усю її величину. Звичайно, у той час талант хлопця вчителі не оцінили і його очікувала довга виховна година. Проте свій творчий талант Назар не приглушив у собі, а таки почав розвивати. Але, вже в новому напрямку – у фотографії.

Я бачу світ у картинках. Навіть коли просто іду по вулиці, то сприймаю все навколишнє немов через об’єктив фотоапарата.

І хоч навчався він за порадою та бажанням батьків на технічній спеціальності, творчість у його житті таки перемогла. Будучи студентом, зняв випускний друзів. Фотографії настільки їм сподобалися, що він вирішив, що не потрібно зупинятися на цьому. Почав навчатися цьому виду мистецтва.

Фотосесія для вагітних

Любить працювати із своїми знайомими моделями

Вагітна жінка. Фотограф Назар Лука

Фотосесія вагітної – велика рідкість у портфоліо цього фотографа

Всього Назар Лука навчився сам

Завдяки матеріалам, що міг знайти в Інтернеті і власним помилкам. В розмові ділиться спогадами про те, що одна з перших комерційних зйомок була дуже невдала. Не знаючи достеменно усіх технічних тонкощів, Назар провів зйомку в не надто освітленому місці, не до кінця використавши можливості свого фотоапарату. Звичайно, замовника це дуже обурило і хлопець змушений був провести зйомку ще раз. Проте ця невдача дала йому зрозуміти, що він ще далекий від досконалості.

Фотографію ще ніхто не вивчив достеменно і ніколи цього не зробить. Це мистецтво, що має неосяжні глибини.

Назар почав фотографувати ще більше, адже був впевнений, що лише практика – це запорука успіху. Також запитувався думки в фотографів, яких вважав авторитетом та виставляв свої фото у мережі, щоб отримати конструктивну критику. До порад завжди прислуховувався і аналізував. Робить так і досі. Хоч знімає вже більше п’яти років, вчитися не перестає. Наприклад зараз, коли випадає вільна хвилинка, переглядає свої старі фото та шукає у них помилки, щоб не повторити їх у своїх майбутніх зйомках. Хоча, Назар Лука впевнений, що фотографію не можна вивчити досконало і завжди є куди рости.

Молода в автомобілі. Фото нареченої

Назар старається зробити кожен свій кадр оригінальним

Фотографія нареченої. Дівчина з вином

Нестандартне мислення – запорука успішної зйомки

Улюблений жанр – весільна фотографія

Як ми згадували раніше, основний жанр Назара – це весільна фотографія. Насправді, жанр досить складний. По-перше, він поєднує у собі усі інші можливі жанри, а по-друге – фотосесія переважно проводяться у несприятливий для зйомок час (обідню пору). А ще звичайно у цей день багато переживань та неспокою. Проте, тут є і інша сторона медалі – емоція. Саме у день весілля можна зловити масу емоцій, які є найкращим наповненням будь-якого кадру. Ось чому Назар Лука обрав для себе цей жанр. Зізнається, що основне завдання фотографа на весіллі – контролювати процес. Оскільки Назар знімає у стилі репортажної зйомки – цей момент надзвичайно важливий.

Він вчиться натискати кнопку фотоапарат саме у той момент, коли бачить живу емоцію.

Назар Лука мислить нестандартно

Він захоплюється фотографіями, які не можна назвати шаблонними. Саме тому рідко переглядає фотографії інших фотографів. Це тому, щоб не скопіювати часом підсвідомо ідею, а створити щось нове і своє. І навіть якщо хоче слідувати світовим фотографам, які є для нього авторитетом у фотографії, старається в кожне фото внести коректуру від себе. Також велику роль Назар віддає фону фотографії. Фон для нього, як тло, що має бути ідеальним. Чим більше відволікальних факторів на фоні, тим гіршою вийде фотографія.

Вчуся на своїх помилках. Переглядаю фото минулих фотосесій, аналізую де і що я зробив не так. Потім, фотографуючи наступних клієнтів у голові прокручується картинка, як робити не потрібно.

Також, маючи уже неабиякий досвід у зйомці весільної фотографії, хлопець переконаний, що фотограф змушений вміти знайти вихід з будь-якої ситуації. Зізнається в інтерв’ю, що і у нього були курйозні випадки, наприклад, коли несподівано переставала працювати батарея або ж намокав фотоапарат. Проте з кожного моменту він старався виносити досвід та не зіпсувати настрій молодій парі. І завжди йому це вдавалося, адже у весільну зйомку він вкладає душу і завжди свій хороший настрій.

Портрет дівчини. Кучеряве волосся

Фотографія повинна читатися просто

Авто для весілля. Весільна фотосесія

Фон теж відіграє вагому роль у зйомках

Впевнений у тому, що весільна зйомка йому ніколи не набридне

Ще не відчував такого моменту, щоб хотілося кинути це і почати займатись чимось іншим. Це те, що приносить йому справжнє задоволення і змушує розвиватися.

Тільки ту фотографію, яку тільки зробив і відразу сміливо віддаю клієнту можна назвати ідеальною та успішною.

А ще, на думку Назара, справжня фотографія це та, яка не потребує обробки.

Саме такі фото він старається знімати: щоб максимум був знятий у момент зйомки і мінімум маніпуляцій проведено під час обробки. Саме тому, ми бажаємо Назару робити тільки такі фото, які сміливо можна показати відразу на екрані фотоапарату та побачити у відповідь задоволену посмішку клієнта!

Nazar LukaНазар Лука

Весільний фотограф

Рідне місто – Львів.
Вже більше п’яти років займається фотографією.
Улюблений жанр – весільна фотографія. Вважає, що тут найбільше шансів вловити щиру емоцію. Також захоплюється жанром НЮ, іноді знімає портрет. Обожнює чорно-білі фотографії.

Ознайомитися з фотографіями Назара можна тут:
Сторінка Назара Луки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.