Аркадій Шаповал

Сьогодні “Українська фотографія” познайомить Вас із дуже талановитим фотографом та автором фотоблогу “Радожива”. Ця цікава особистість – Аркадій Шаповал.

Можливо це звучить і дивно, але спочатку в житті Аркадія не було нічого такого, що би зв’язувало його із фотографією. Навчався на прикладній математиці, а до того захоплювався українською літературою. Згадує в інтерв’ю, що це було не просто звичайне захоплення – за його любов до літератури був навіть внесений до так званої книги “духовної та інтелектуальної еліти” рідного міста.

Аркадій в інтерв’ю зізнається, що мабуть 90% його фотодосвіду він отримав якраз у процесі реальних зйомок та навчанні на власних помилках.

“Зараз фотографія для мене і робота, і захоплення. Робота – бо це відповідальність, а задоволення – бо займаюся тим, що люблю”

Фото в контровому світлі. Аркадій дуже полюбляє знімати при такому світлі та грати з сонцем під час заходу та світанку

Фото в контровому світлі. Аркадій дуже полюбляє знімати при такому світлі та грати з сонцем під час заходу та світанку

Зимове фото. Фотосесія, завдяки якій отримали масу цікавого та оригінального матеріалу

Зимове фото. Фотосесія, завдяки якій отримали масу цікавого та оригінального матеріалу

Аркадій Шаповал стверджує, що професією вважає фотографію з того моменту, коли він почав на ній заробляти, до того це було просто захоплення. Хоча тривало воно досить довго до того моменту, коли переросло у професію. Знімав він часто і багато – спочатку на телефон, потім на “мильничку”. Згадує, що міг просто годинами гуляти по місту та шукати локації, які можуть бути цікавими об’єктами зйомки. З усмішкою Аркадій розповідає нам цікаву історію про те, що коли кількість фотографій на його телефоні перейшло за позначку 13000! Він вирішив таки зробити декілька альбомів в подарунок друзям та роздрукував фото, які їх дуже вразили. І саме друзі переконали хлопця, що фотографія – це його покликання.

Хоча на початку були і падіння. Тепер це вже смішна історія, яку він із радістю розповідає, але у далекому 2009 році хлопець хотів покинути фотографувати комерційно, ще навіть толком і не почавши. Ділиться з нами в інтерв’ю, як в одній із своїх перших комерційних фотосесій під час зйомки накрутив ISO до позначки 3200 і всі зняті фото вийшли неякісними. Вважав це повним провалом і вирішив, що зйомки – це не його. Проте, любов до фотографії таки перемогла, і свою пристрасть Аркадій не облишив.

Пробув знімати у різних жанрах, дуже полюбляє тематичні фотосесії із власним сюжетом та цікавими історіями. Хоча Аркадій вважає, що найкращі його фотосесії – це зйомки хрестин діточок та церемонії вінчання, адже у них присутня особлива магічна атмосфера, яку він грамотно передає на фотографію.

Знову улюблене контрове світло. Хоч зняте фото на простенький об’єктив, результат вийшов неймовірно красивий

Знову улюблене контрове світло. Хоч зняте фото на простенький об’єктив, результат вийшов неймовірно красивий

Цінним хлопець вважає і те, що під час зйомки вчиться знаходити підхід до кожної окремої людини. Пояснює нам в інтерв’ю, що під час зйомок він пізнає людину, її особливості, її характер – і все це допомагає зробити глибокий чуттєвий знімок.

“Зможеш знайти підхід до людини – зможеш допомогти їй мати хороший знімок. Без роботи з клієнтом, не враховуючи його індивідуальність на особливості важко зробити гарну фотографію”

Ділиться і спогадом про улюблену фотографію. Аркадій розповідає: “Як не дивно, але моя улюблена фотосесія була безкоштовною. Я знімав свою знайому, яка раніше працювала моделлю. Зйомка проходила у парку Тараса Шевченка на дуже простеньку техніку. Проте, взаєморозуміння між мною та моделлю було настільки велике, що найкращі знімки були зроблені саме тоді. Це найкращий момент у фотосесії – відчувати, що модель та фотограф знаходяться на “одній хвилі”. Саме це відчуття задає емоційний фон знятому кадру”.

А ще Аркадій між зйомками знаходить час, щоб вести свій власний блог. Проте, блог цей не зовсім класичний: на ньому окрім заміток автора присутні різноманітні статті та огляди новинок. Завдяки цьому, Аркадій, жартома, називає себе журналістом, який пише про фототехніку та описує методи зйомок.

Мета фотоблогу – бажання, щоб у людей зник маніакальний потяг до всіх новинок фототехніки, проте з’явився такий же до фотографічного мистецтва. Аркадій Шаповал пояснює це тим, що фототехніки зараз дуже і дуже багато, і всі прагнуть знімати на якнайновішу, яка, на жаль, не завжди краща. І от власне його огляди фототехніки дозволяють виділити техніку для різних потреб, щоб можна було знімати те, що хочеться саме тим, чим потрібно.

 “Мій блог варто читати тому, що тут зібрано багато корисної інформації про різні техніки зйомок, огляд фототехніки і море деталей, які стосуються світу сучасної цифрової фототехніки, про які важко знайти інформацію на інших ресурсах”

Тематична фотосесія. Сюжет «Лісова німфа»

Тематична фотосесія. Сюжет «Лісова німфа»

Весільне фото. Їздили із моделлю на мис Фіолент заради одного кадру…проте, результат того був вартий

Весільне фото. Їздили із моделлю на мис Фіолент заради одного кадру…проте, результат того був вартий

Ідея започаткування блогу виникла сама собою. Аркадій Шаповал ділиться з нами спогадами про те, що коли він починав свій шлях, то в мережі було мало корисної інформації щодо зйомки. Багато досвіду приходило саме із практикою, все вставало на свої місця, вироблялася певна методика. От він і вирішив поділитися своїми знаннями, щоб фотографи, яким буде потрібна порада, знали, де її можна знайти.

Що ж стосується розвитку фотографії в Україні, то Аркадій виділяє деякі проблеми. Це і неконтрольоване піратство, яке стосується програм обробки фото, і те, що у зв’язку з кризою, люди менше уваги звертають на мистецтво. Проте хлопець щиро вірить у її процвітання і впевнений, що фотографічне мистецтво України швидко стане впевненим конкурентом у Європі.

Колектив “Української фотографії” дякує Аркадію за чудову розмову та бажає творчого процвітання та ще більше читачів, які будуть із нетерпінням чекати нових чудових статтей на його фотоблозі.

Аркадій ШаповалАркадій Шаповал

Автор фотоблогу, фотограф

Професійно займається фотографією з 2009 року. Фотографічного мистецтва навчався на майстер-класах та ворк-шопах, багато освоював самотужки. Автор фотоблогу “Радожива”. Основні теми, на які звертає увагу у своєму блозі – це власний досвід, навички, здобуті у процесі зйомок, та фототехніка.

Фотоблог Аркадія:
radojuva.com.ua

There is 1 comment for this article

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.