Аркадій Курта. Інтерв’ю з фотографом

Сьогодні “Українська фотографія” спілкується з відомим київським фотографом Аркадієм Курта. Аркадій Курта – творець дуже цікавих робіт і його фото можна впізнати серед багатьох інших.

У дитинстві він мріяв стати відеооператором, а вийшло так, що як тільки Аркадій взяв у руки фотоапарат, то відразу зрозумів що це саме те, чого йому не вистачало всі минулі роки. Після цього минуло 4 роки і Аркадій почав знімати професійно, відкривши в своєму рідному місті Суми фотостудію. З 2013 року Аркадій Курта живе і працює фотографом у Києві.

Портрет дівчини. Аркадій Курта

Настя

Дівчинка. Фото Аркадія Курти

Кнопка

Аркадій зізнається, що його перша фотосесія була у нього вдома, а моделлю був кіт 😉 Любов до тварин стала поштовхом для початку його кар’єри. Проте згодом, пухнасті стали потрапляти під приціл фотоапарату все рідше. Майбутній фотограф полюбляв брати камеру з собою на прогулянку містом. Знімав все навколо. Особливо цікавими йому здавалися кадри з незнайомими людьми. Таке захоплення допомагало Аркадію заводити нові знайомства на вулиці. Так він часто влаштовував спонтанні короткі фотосесії. Про ті часи фотомитець зараз згадує з ностальгією. Адже тоді для нього це все було невимушеним, новим та шалено цікавим. Саме тоді фотограф чітко зрозумів: аби бути майстром своєї справи, він має бути тонким психологом, щоб налагоджувати контакт навіть з незнайомими людьми. Тому з цим у Аркадія ніколи не було проблем.

Мім. Фото Аркадія Курти

Сумний мім

Фото дівчинки. Аркадій Курта

Марго і Попітто

Як і багато інших фотографів, наш герой на шляху свого становлення спробував себе в різних жанрах: від макрофотографії до пейзажу. Але з самого першого дня, коли до рук Аркадія потрапила камери, він зрозумів, що хоче знімати саме людей. Зараз його улюблені напрямки – це фотографія в стилі НЮ, художній та жанровий портрет, а також стріт-фото. Останнє митець називає своїм першим коханням і вважає захопленням на все життя. Для нього фотографія часто оманлива, емоції, які фотограф витягує з людей, далеко не завжди правдиві. Тому стріт-фото він бачить як лакмусовий папірець. Він прозорий та чистий, одразу виявляє всі емоції. Аркадій гадає, що саме за це йому так полюбився жанр вуличної фотографії.

Дівчина на вулиці. Аркадій Курта

Про жінок

Хлопчик. Фото Аркадія Курти

Старий двір

У процесі зйомки Аркадій Курта не тільки проводить таємничі фотографічні ритуали, в результаті яких виходять магічні знімки. Він також навчається спілкуванню з людьми та вмінню знайти спільну мову навіть у найважчих умовах. Фотограф впевнений, що ми всі дуже різні. І те, що відбувається з одними людьми, може зовсім не впливати на інших. Серед його знайомих – безліч гарних фотографів, які чудово володіють різними техніками зйомок, які непогано відчувають світло. Але, на думку Аркадія, їм так і не дано налагоджувати потрібний контакт з людьми, знаходити ту невидиму нитку. Погляди на фотомистецтво допомогли Аркадію сформувати думку, що ті всі фотографи працюють технічно ідеально, але фотографії – порожні, без глибини, і таких «митців» – більшість. В пріоритеті Аркадія – розвиток в собі таких якостей, як знаходження спільної мови з людьми та відчуття їх на невидимому рівні. Для нього це одночасно і складно, і легко. Зі свого досвіду фотограф радить ніколи про це не забувати. Адже інколи правильне спілкування з людьми набагато важливіше для результату, аніж безліч технічних аспектів у фотографії.

Фото в стилі НЮ. Аркадій Курта

Крик

Фото оголеної дівчини. Аркадій Курта

Мовчання

Щодо роботи та контакту з моделлю, Аркадій дає корисні поради. Як показує його практика, поладнати з героїнею фото вдається не завжди. Тому, варто знайомитись із нею ще до зйомки, а не під час, як зазвичай це відбувається. На знімальному майданчику між фотографом та моделлю має бути присутня довіра. Це Аркадій Курта вважає обов’язковим у процесі роботи.

НЮ на природі. Фото Аркадія Курти

В небо

Оголена дівчина. Фото Аркадія Курти

Холодний свіжий вітер

Як вже стало зрозуміло з нашої розмови, зйомки не завжди проходять ідеально. І виною цьому часто стає людський фактор, який присутній як у фотографа, так і у моделі. Нашому героєві доводилось працювати із моделями без професійного ставлення до роботи та відчуття відповідальності. Це Аркадію не до вподоби. На його думку, багато моделей вважають, що їм достатньо просто бути гарними від природи, а все останнє за них зробить фотограф. Як сказав Аркадій –«Це повна дурість». Якщо він помічає проблеми до зйомки, то не працює з такими людьми. Думки Аркадія з цього приводу сформулювали висновок, що це проблема нашої країни загалом, а не тільки серед фотографів та моделей. Останнім часом стало багато «халтури» та мало справжнього професіоналізму.

«Треба, друзі, змінюватися, і завжди починати саме з себе».

Фото дівчини. Аркадій Курта

Полудень

Жанровий портрет. Аркадій Курта

Дихання

Під кінець інтерв’ю ми, як завжди, поговорили про улюблені фотографії чи зйомки майстра. Найяскравіші враження Аркадій отримує в своїх фототурах в Карпати. Кілька разів на рік він збирає групу фотографів та моделей і вони вирушають в подорож по Закарпаттю. Умови для зйомок бувають найрізноманітніші: від крутих скель до гірських водоспадів. Саме там, як правило, фотомитець отримує максимальних заряд емоцій і, звичайно, гарні кадри.

«Подорожуйте, друзі, експериментуйте і розвивайтеся. І ніколи не зупиняйтеся на досягнутому».

Аркадій КуртаАркадій Курта

Фотограф

Рідне місто – Суми. Вже більше трьох років живе та працює у Києві. Найбільше любить знімати людей. З улюблених жанрів: фото НЮ, портрет та, особливо, стріт-фото.

Ознайомитися з фотографіями Аркадія можна тут:
photographers.ua
kurta.com.ua

There is 1 comment for this article
  1. Денис at 12:54

    Аркаша и как человек классный и фотограф очень хороший с клевыми идеями) Побольше бы таких людей , давно хочу у него посниматься ))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.