Олена Янковська

Олена Янковська – далеко не новачок у фото мистецтві, хоча раніше ніколи не мріяла стати моделлю. Вона вчилась психології, фотографією зацікавилась зовсім випадково, та дуже довгий час була звичайним пасивним спостерігачем. Оленка згадує, що у неї було кардинально інше бачення своєї зовнішності, тому вона ніколи навіть не уявляла себе у ролі моделі. А тим паче моделлю для фотосесій в стилі НЮ.

фотографія Мекуро Кото. Олена любить, коли у фотографа своє особливе бачення середовища. Мекуро саме такий фотограф.

Фотографія Мекуро Кото. Олена любить, коли у фотографа своє особливе бачення середовища

“З Ню все почалося, а потім уже й нецікаво було позувати в чомусь ще. У той час цей жанр був доволі провокативним, для мене це був свого роду протест проти масового страху перед оголеним тілом.”

Проте, у долі були інші плани. Олену запросили на фотозйомку, до того ж, відразу НЮ. Тоді вона була ще дуже невпевненою у собі. Розуміє – та зйомка, це було спочатку лише випробовування, бажання довести собі, що ти можеш зробити те, чого ніколи не робила. Тому тоді погодилася на таку, своєрідну для себе, авантюру. А далі бути моделлю їй і справді сподобалося.

Фото Rocco. Rocco - фотограф, який відчуває жіночність всередині моделі, віднаходить її і показує на своїх фотографіях

Rocco – фотограф, який відчуває жіночність всередині моделі, віднаходить її і показує на своїх фотографіях

На запитання: «Чи пам’ятаєте як була зроблена Ваша перша професійна фотографія?», відповідає з усмішкою: « На той момент у мене не було чітких критеріїв на рахунок професійності чи непрофесійності фотографій. Коли я набула достатніх знань в даній сфері, фотографій вже було досить багато. Пам’ятаю лише, що на початках шалено дивувалась, що на фото справді я, а не хтось інший :)»

З кожною зйомкою здобувала досвід, не отримувала додаткової освіти, все давалося у процесі фотосесій. Зараз вдячна за те, що на її шляху траплялись фотографи, які прививали смак і навчали думати, коли працюєш. Вважає, що усі фотографи, в яких вона знімалась не на комерційній основі – талановиті і сповнені натхнення люди, які справді роблять щось круте і вартісне.

“Після того, як зйомка відбулась, я вважаю, що фотограф має право використовувати ці фото на свій розсуд і не дуже цікавлюсь їх долею. В мережі їх сотні, я не здивуюсь, якщо десь в Європі фотографи, з якими я працювала, експонували роботи зі мною”

НЮ фотографія

Фото Володимира Нечіпоренко, людини, яка досить довгий час надихала Олену на творчість

На запитання про улюблену фотографію, Олена відповідає «Я завжди суджу фото не по тому, як я виглядаю на ньому, а по тому, наскільки якісна і змістовна загальна картинка. Таких фотографій, які я люблю, в мене досить багато».
З часом у неї з’являлося все більше впевненості в собі, професійності та бажання розвиватися, але розвиватися саме у Ню жанрі. Ню став улюбленим, адже з нього все почалося, а потім уже й, в принципі, нецікаво було позувати в інших жанрах. Адже цей жанр доволі провокативний, і, Олена розуміла, що це був її власний протест проти масового страху перед оголеним тілом.

Сергій Михалків, львівський Саудек. Анатомія і пристрасть. Ню фотографія

Сергій Михалків, львівський Саудек. Анатомія і пристрасть

Олена Янковська – універсальна людина у фото мистецтві, адже вона комфортно почуває себе у двох іпостасях – в ролі моделі та в ролі фотографа. Завдяки любові до естетики людського тіла, зараз, будучи фотографом, також обрала для себе жанр НЮ. Зізнається, що на сьогоднішній день, інша сторона об’єктиву для неї – це якраз сторона моделі. Коли Оленка тримає в руках фотоапарат – все на своїх місцях і вона почуває себе комфортно і спокійно.

“Коли я тримаю в руках фотоапарат – все на своїх місцях. Все відбувається так, як я бачу і знаю. Це для мене дуже важливо – контролювати процес”

Олена Янковська задоволена тим, що мала можливість працювати моделлю, адже так їй простіше розуміти поведінку моделі та підказати щось у потрібні моменти при власній зйомці. У зйомках в якості фотографах, вона вибудовує ідеальну композицію кадру. Будує позу моделі до міліметру. Зізнається, що може кілька хвилин пересовувати палець з місця на місце. Випадкових кадрів у неї немає, вкрай рідко фотографує динаміку.

На запитання «Чого ще би хотілося досягнути?», відповідає чесно, що частенько думає,що було би просто прекрасно мати себе саму в якості моделі і в якості фотографа :). Хоча не вважає автопортрети своєю справою.

А ще шкодує про те, що професійних моделей НЮ вкрай мало. Своїх моделей дуже любить та цінує. Основне в них – безпосередність у кадрі. Наголошує на тому, що фотограф відпочиває, коли модель може відтворити все, що йому потрібно.

Фото Ежена Рено, з яким Олена працює вже близько 5 років та дуже любить роботи цього талановитого фотографа

Фото Ежена Рено, з яким Олена Янковська працює вже близько 5 років та дуже любить роботи цього талановитого фотографа

І на останок, роздумуючи про те, що ж все-таки їй більше приносить задоволення – роль моделі чи роль фотографа, твердо відповідає, що однозначно їй ближче до душі бути фотографом. Все ж, професія моделі вичерпує себе з часом. Переконана, що її вже фактично неможливо здивувати якимись фотографіями себе коханої. Зараз мета її життя – творити, а не бути матеріалом для творчості інших людей.

“На даному етапі життя мені стало нецікаво позувати. Я працюю лише комерційно. Все ж, професія моделі вичерпує себе з часом. Хочеться творити, а не бути матеріалом для творчості інших людей.”

“Українська фотографія” бажає Олені натхнення у тому, чим вона займається, розвитку та креативних ідей. Ми щиро радіємо тому, що вона знайшла себе в українській фотографії та що її творчістю може захоплюватися та надихатися кожен!

Олена ЯнковськаОлена Янковська

Львівська фотомодель

Працює у жанрі Ню, хоча зараз, все частіше, перебуває по той бік об’єктиву.
Отримавши значний досвід у фотосесіях, часто зауважує, скільки помилок і непродуманих дій роблять фотографи у зйомках. Впевнена, що чужі помилки також загартовують і додають професійності. Коли розуміє, що фотограф сам не зробить красиво, старається ухитрятись і робити красивий кадр сама, своєю на ньому присутністю, тим самим розуміючи, чого слід уникати у своїх фотосесіях та робити близькі до досконалості кадри.

З  фото Олени можна ознайомитись тут:
facebook.com/olenka.jankovska
vk.com/id_kurare

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.