Фотографія – мистецтво і спосіб заробітку

Нові технології сьогодні різко увірвалися у наше життя та оточили великою різноманітністю гаджетів для будь-якої сфери діяльності. Фотографія у цьому процесі – не виняток. Кожного дня ми читаємо інформацію про те, як один із відомих брендів-виробників фототехніки представляє наступну новинку. Моделі за собою різняться не лише якістю, але й ціною. Завдяки цьому, в принципі, кожен, хто мріє купити фотоапарат – може собі це дозволити.

Ну і як висновок, кожен другий сьогодні – володар “дзеркалки”.
Як навчитись добре фотографувати і що варто фотографувати, щоб заробити?
Хто є професійним фотографом?

Над цими питаннями сьогодні і буде роздумувати “Українська фотографія”.

Фотограф і фототехніка

Фотограф: талант чи діло техніки?

Фотографія заходу сонця

Талант і бажання навчатися – ідеальне поєднання для розвитку фотографа

Можливості для навчання

Щоб стати справді хорошим фотографом, потрібні ще, як мінімум бажання вчитися і розвиватися.  Саме навчання дозволить Вам правильно компонувати кадр, будувати композицію, працювати із програмами обробки та шукати свій жанр серед їх великого різноманіття. Адже, у більшості випадків, фотограф знімає у одному-двох основних жанрах, проте якість цих фотографій неможлива без знання про основи всіх інших. На сьогоднішній день, насправді, навчатися досить легко. Фотографія розвивається і розвиваються способи навчання. Основні з них:

 • Фотошколи – це один із найпоширеніших та найпростіших способів отримати знання про фотографію та практичний досвід. Курси бувають загальні, які поєднують у собі теоретичні знання та заняття по різноманітних жанрах фотографій, а також спеціальні, вузькопрофільні, на яких увага приділяється якомусь конкретному жанру чи виду зйомок. Також великою популярністю зараз користуються онлайн фото школи, де учні не прив’язуються до часу та можуть проходити заняття у зручний дня них спосіб.
 • Майстер-класи – це особливі заняття, засновані на суцільній практиці. Професійний фотограф, що проводить майстер-клас, на наочних прикладах ділиться своїм досвідом та навчає своїх відвідувачів практичних деталей зйомки.
 • Освітні проекти по фотографії — це, переважно, кількаденні проекти, основою яких слугують лекції та майстер-класи декількох фотографів, що працюють у різних жанрах. Завдяки такому виду занять можна почерпнути знання у різних галузях та поставити ті запитання, які Вас цікавлять.
 • TFP – це своєрідна угода між фотографом та моделлю, за умовами якої моделлю погоджується позувати за кілька найкращих фотографій, а фотограф знімає безкоштовно. Для новачків це чудова можливість попрактикуватися та створити солідне портфоліо. А ще таким чином можна стати учасником багатьох досить цікавих проектів та тематичних заходів.
 • Фотоблоги — це чудові Інтернет-ресурси, з яких можна почерпнути багато цікавих ідей для фотосесій та налаштуватися на бажання фотографувати часто і багато, завдяки перегляду чудових фото.
Заняття у фотошколі

Фотошколи – чудовий спосіб навчитися більше

Майстер-клас

Практичний досвід здобувається на майстер-класах

Окрім цього, самоосвіти ніхто не відміняв. Зйомка друзів чи знайомих, прогулянки з фотоапаратом, час, відведений для читання статей в Інтернеті допоможуть вдосконалити свої вміння. Адже немає таких, хто бере в руки фотоапарат, натискає на кнопку і отримує бездоганну фотографію. Все здобувається у процесі навчання та вдосконалення себе самого.

Основні напрямки роботи професійного фотографа

Багато говорять про те, якого ж фотографа можна назвати професійним фотографом. Невже любитель – це не професійний фотограф?

Ми, мабуть, розглянемо це питання наступним чином. На нашу думку, професійний фотограф – це все-таки комерційний фотограф, фотографія для якого виступає у ролі професії, якою він заробляє. Любитель же, більше ставиться до фотографії як до хобі, поєднуючи її з іншими заняттями. Тобто, ми маємо на увазі, що визначення “професійний фотограф” і “фотограф-професіонал” мають різні значення.

Професія “фотограф” передбачає комерційну складову. Професійні фотографи переважно спеціалізуються на одному основному жанрі. Часто буває так, що один жанр для фотографа – професія, а інший – улюблене хобі 🙂

На сьогоднішній день основними напрямки роботи фотографа є:

 • Весільна зйомка. Мабуть, 50% комерційних фотографів – це саме весільні фотографи. Багато хто думає, що це досить легко. Насправді ж, це складна робота, яка вимагає великого професіоналізму, вміння працювати у складних умовах та навіть певних навичок психолога.
 • Фотографія для стоків. Це продаж своїх фотографій на сайті. Часто в такому жанрі працюють тревел фотографи, які вдало поєднують роботу і хобі. Подорожуючи і фотографуючи, вони заробляють на життя та на наступні подорожі.
 • Предметна зйомка. Жанр, який зараз набирає популярність. Також є однією із найбільш продаваних категорій на фотостоках.
 • Фотожурналістика. Це теж досить популярний і особливий стиль комерційної фотографії, який сьогодні часто вливається у інші жанри.
 • Фотографи, що працюють в інших жанрах. Серед них дитяча зйомка, портретна фотографія та низка інших.
Весільна фотографія

Весільна зйомка – найприбутковіша справа фотографа

Знімок фотожурналіста

Фотожурналістика – один із видів професії для фотографа

Також, слід виділити інший спосіб заробітку практикуючих фотографів, що поширений у наш час. Це – навчання інших. Фотографи, які стали професіоналами у певних жанрах, мають великий практичний досвід, прагнуть поділитися ним із тими, хто ще навчається. Так, фотографи створюють, вже згадувані нами, фотошколи, організовують майстер класи, влаштовують виставки, ведуть онлайн курси. Все це допомагає їм розширювати горизонти своєї професії, розвиватися самим та допомагати робити це іншим.

There are 3 comments for this article
 1. Карп Іван at 22:14

  Інформативна та цікава стаття, дякую Мар_яно

  Ваш блог для мене (як фотографа початківця) дуже пізнавальний і корисний, продовжуйте в тому ж дусі

  Успіхів вам 😉

 2. Мар'яна at 11:02

  Дуже дякуємо за позитивний відгук! Нам приємно, що Ви змогли почерпнути із цієї статті корисну інформацію для себе. Сподіваємося, що інші статті, які публікуються на нашому сайті теж будуть цікавими та інформативними для Вас! Бажаємо Вам професійного розвитку 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.