Хто такі українські фотохудожники?

Фотографій навколо нас багато, і кожна із них чимось особлива, бо відтворює у нашій голові теплий спогад, що на ній зображений. Проте, деякі фотографії просто любительські, інші ж називають творами мистецтва. Чому ж так відбувається? Тому що одні просто натискають на кнопку фотоапарату у зручний для них момент, а інші створюють фотографію, малюючи, мов картину та звертаючи увагу на кожну деталь, що на ній зображена. Особистості, які свої фотографії представляють світові як справжнє мистецтво – це фотохудожники.

Українські фотохудожники

Юліан Юрій Дорош

Про таких людей говорять, що вони немов малюють світлом. Світло – це для звичайної людині просто спосіб бачити речі, а для фотохудожника – це вершина його майстерності, якою він бездоганно володіє та завдяки якому може творити прекрасне. Цікавим є той факт, що саме через це “мистецтво малювання світлом”, художню фотографію називають “світлописом”.

Художня фотографія у світі почала розвиватися із винаходом перших фотоапаратів, а до України прийшла ще в кінці XIX століття. З розвитком художньої фотографії в Україні розвивалися та творили фотографи, кадри яких дійсно можна було назвати мистецтвом. І сьогодні “Українська фотографія” хоче пригадати кількох із них, ким наша країна й справді повинна пишатися.

Юрій Дорош, був одним із перших фотохудожників у Галичині та Західній Україні. Окрім цього, що був чудовим фотографом, свої знання старався донести і до інших, написавши дві книги по фотографії – “Підручник фотоаматора” та “Побільшення”.

Варто згадати і про одну із найяскравіших постатей української художньої фотографії – Ярослава Савку. Сучасники стверджують, що саме його фотографії можна впізнати серед сотень інших, завдяки чудовій грі зі світлом, високим професіоналізмом та художньою довершеністю. Окрім чудових кадрів, Ярослав увійшов в історію фотографії, як один із організаторів першого українського фотографічно-мистецького часопису “Світло й Тінь”.

Цікавою особистістю є і фотохудожник Халдей Євген. Він прославив Україну відомими на увесь світ фотографіями “Регулювальниця” та “Прапор над рейхстагом”. Про Євгена можна сказати, що він творив історію у своїх фото. Хоч кожна фотографія особлива по-своєму, проте між ними відчувається єдина художня лінія, певна єдність, завдяки якій чітко видно руку автора.

Прапор над рейхстагом

Халдей Євген. Прапор над рейхстагом

Також ми можемо пишатися фотохудожником Антоном Соломухою, який відомий світові відкриттям нового жанру у фотографії – фотоживопису, під яким розуміється поєднання митцем живопису із фотографією.
У фотографії він повністю відмовляється від репортажу, зв’язок фото і живопису стає основним у його фотошедеврах, завдяки яким вони щораз більше стають схожими на картини.

Фотоживопис Антона Соломухи

Фотоживопис Антона Соломухи

Якщо говорити про сучасну фотографію, то перший, хто приходить на думку – це класик сьогоднішнього фото мистецтва – Борис Михайлов.
Борис – це фотомитець, який знімає щоденне життя людей таким, як воно є. Створив безліч фото-серій, найвідомішими серед яких є: “Червона серія”, “Клейкість”, “Біля землі”, кожна із яких має свій настрій та передає свою реальність.

Серед сучасників виділився і Степан Назаренко. Займався він переважно зйомкою портретів, які відрізнялися незрівнянною індивідуальністю, глибиною та делікатністю.

Ну і на закінчення, “Українська фотографія” хоче пригадати ще одну нашу гордість. Це фотохудожники – Віталій та Олена Васильєви.
Ця пара працює у жанрі концептуального НЮ. Ми ж пишаємося тим, що саме їхня фото робота “Neo” стала найдорожчою українською фотографією, встановивши рекорд продажу на сезонних торгах сучасного мистецтва аукціонного дому Phillips de Pury & Co.

Концептуальне НЮ подружжя Васильєвих

Концептуальне НЮ подружжя Васильєвих

Бачимо, що Україна і справді має ким пишатися, а фотографія, як мистецтво, з кожним митцем розвивається все більше та здобуває світове визнання.
А які фотохудожники подобаються Вам?

There is 1 comment for this article

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.