Українські фотоблоги (ч.1)

Український інтернет-простір щодня, щогодини, позбавляється своїх інформаційних кордонів. Розвиток такій позитивній тенденції, звичайно, дають соціальні мережі, а також фотоблоги. Останні набирають свою популярність за рахунок вигідного співвідношення тексту і зображення. Але і тут є певні нюанси. Якщо ви захочете знайти український фотоблог, вам доведеться довго блукати хащами веб-сайтів. Якщо пощастить, можна натрапити на рейтингові списки фотоблогів або щось знайти у пошукових системах.

Поціновувачів рідного слова чекає невелика кількість ресурсів українською мовою. Більшість авторів пише російською, але при цьому свіжість та нагальність викладеної ними фотоінформації в жодному разі не применшується.

Більшість українських фотоблогів мають єдиний формат: мінімум тексту і максимум фото. Але не зникає і тенденція вести свій фотоблог «по-журналістськи»: початок статті містить певний інформаційний блок, а далі вже йде стрічка зображень з короткими підписами. Серед постійно оновлюваних записів можна знайти і портфоліо авторів, і портали комерційного, розважального і суто побутового спрямування.

Проект “Українська фотографія” започатковує серію статей з списками цікавих фотоблогів українських фотографів або спілок фотографів. І першим кандидатом буде:

Перископ

Спільнота фотолюбителів — “Перископ”

periscope.com.ua

Перископ створений в першу чергу для спілкування серед фотолюбителів. І практично кожен бажаючий може поділитись своїми матеріалами по фотозйомці, обробці або висловити думку з приводу тої чи іншої фототехніки.

Також на сайті є галерея, де можна похвалитись своїми фотографіями.

 

Фотографії старого Львова

Фотографії старого Львова

photo-lviv.in.ua

“Фотографії старого Львова” – це не просто фотоблог, це також ресурс з новинами міста Львова. Корисний як для фотографів, так і для екскурсоводів. Цікавою особливістю є те, що копії усіх публікацій зберігаються в Національному цифровому архіві України.

Для усіх фотографів є можливість розмістити свої серії фоторобіт зі збереженням авторства і посиланням на власний ресурс.

 

Live inspiration

Live inspiration

liveinspiration.com.ua

Автором фотоблогу є фотограф і журналіст Юля Олійник.
Юля публікує не лише свої фотографії, але й висвітлює спортивні події, та події зі світу моди.

І насправді, ці матеріали здатні надихати та спонукати до власних досягнень.

 

Фото Блог TiRoV

Фото Блог TiRoV

tirov.com

“Фотографії зі всіх куточків світу” — так харківський фотограф Роман Тіняков назвав свій фотоблог. І вже майже 6 років автор публікує фотографії не тільки з різних міст України, а і всього світу.

Зокрема, дуже корисними є відгуки про відвідані місця.

 

Фотоблог Івана Кмітя

Фотоблог Івана Кмітя

ivankmit.com

В той час як ця стаття була опублікована, Іван Кміт знаходився в Ісландії.
Скажіть, хто з вас був в Ісландії?

Фотоблог автора — це не лише збірка неймовірно-красивих фотографій, але і розповіді мандрівника. Українські Карпати та Австрійські Альпи — це тільки мала частина фотоблогу.

 

Маєте цікавий фотоблог і бажаєте долучитись до переліку фотоблогів — пишіть нам на імейл або просто залишайте тут коментарі.

There are 3 comments for this article
   • Сашик at 11:52

    Та я насправді в цікавості до авторів, яких не знаю, а тут бац – і лиш 4 посилання… з яких 3 – мені відомі. 🙂
    Чекатиму нових випусків!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.