Художня фотографія. Поради і приклади

Художня фотографія — це вид фотомистецтва, який не передає об’єктивної дійсності, а навпаки, показує сцени, які спеціально були підготовлені для даного типу фотографії. Тобто, це постановочні фотозображення, які несуть в собі якусь ідею, сенс, характер і настрій фотографа.

Фотографії можна розділити на два види:

  • Ті, де реальність штучна — це художня фотографія. Тобто, це постановочні кадри, які потребують ретельної підготовки. Крім того, в художній фотографії допускається використання ретуші для досягнення кращої концентрації уваги на тому, що прагне виділити фотограф. Зазвичай художнє фото використовують у глянцевих журналах та рекламах, а найбільш популярними жанрами для таких фото є: натюрморт, портрет, макрозйомка, ню.
Художня фотографія. Зелена гусінь

Макрозйомка

  • Ті, де реальність дійсна — це документальне фото. Тут навпаки все має відбутися само собою, тобто не може бути постановочного світла, пози або локації, адже таке фото має відображати саме ту дійсність, яка є в момент зйомки. Ось чому подальша обробка фотографії — це табу, адже в даному випадку фотокамера, як дзеркало, яке відображає істинність. Такі знімки використовують у репортажах, наприклад про дику природу, де часом годинами, а то й днями фотомитці очікують для того, щоб зловити саме той кадр, який потрібно.
Сова у польоті

Миттєвість, яку штучно не організувати

П’ять умов якісної художньої фотографії:

  • Ідея. Для того, щоб художнє фото було наповнене певним сенсом та змістом, потрібно визначитися із самою ідеєю, тобто для чого воно потрібне — для сімейного фотоальбому чи для публікації в журналі.
  • Локація. Перед тим, як проводити фотозйомку, слід визначитися з локацією, яка б найкраще підходила для втілення усіх ідей.
  • Світло. Звичайно, природнє освітлення — це найкращий помічник для фотографа, але що робити, якщо його недостатньо? В таких випадках слід використовувати штучне професійне освітлення, яке фотограф може підлаштувати під власні потреби.
  • Декор. Оскільки фотографія постановочна, то тут є можливість поексперементувати з додатковими атрибутами, які найкраще зможуть підпасувати тому чи іншому жанру фото.
  • Ракурс. Під час художньої фотографії важливо є підібрати правильний ракурс, який би як найкраще відображав усю суть фотографії.
Червоні яблука

Варто лише поміняти фон та ракурс, як із буденного фото можна отримати художнє

Художня фотографія та відомі фотохудожники

Підсумовуючи вищенаписане, можна сказати, що художня фотографія потребує ретельної підготовки з боку самого фотомайстра, адже через фотографію потрібно передати безліч моментів, які мають зачепити за живе того, хто на них дивитиметься. Експресія, емоції, стиль, почуття, переживання та краса мають бути центром художньої фотографії для того, щоб її запам’ятали і нею милувалися.

“Дивіться і думайте, перш ніж відкривати затвор.
Серце і розум — це справжній об’єктив камери.” (Юсуф Карш)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.